1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

به یاد موشک ...

شروع موضوع توسط mojt@ba ‏Mar 19, 2013 در انجمن فوتبال و فوتسال

1. mojt@ba

mojt@ba داداش کریس

3,108
    6,715
    488

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

خبرگزاریب هواداران پرسپولیس : درحالیکه آخرین برنامه نود سال گذشته ، با حضور سه بازیگر سینما ریتمی شاد و جذاب داشت ، واپسین برنامه سال 91 با اشکهای مهدی مهدوی کیا ، و اعلام رسمی خبر خداحافظی او احساسی و غمناک شد . اتفاقی که شاید بی شباهت با فضای کلی سال عجیبی است که آرام ارام به پایان می رسد، نبود.

به گزارش

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

، امشب مهدی مهدوی کیا ،21 سال پس ازآغاز دوران حرفه ای فوتبال ، بعد از چند بغض نیمه کاره و کنترل آن ناگهان به گریه افتاد . جایی که اشک ها شرمگینانه صورت کاپیتان سابق تیم ملی ایران را خیس می کردند.

مهدی در این لحظات نیم رخ خود را از دوریبن پیدا می کرد اما گریه می رفت تا خانه های میلیون ها ایرانی که پای تلویزیون لحظه های مکرر خاطره های شیرین را به یاد می آوردند . لحظاتی مثل آن شوت استثنایی به دالیان یا فراری که با فتح دروازه آمریکا به پایان رسید. فرار، او در لحظاتی از حرف هایش به طعنه گفت:به سرزمینی می روم که مردمش اگر دوستت دارند با تمام وجود است و اگر دشمنت هستند ، آن را توی رویت می گویند...

[​IMG]مهدوی کیا لابه لای بغض و اشک ، حرف های مهمی زد. او ابتدا به جزء، از موضوع خداحافظی حرف زد . از تماس ادموندبزیک و جلسه با یحیی: داشتم می رفتم سر تمرین که بزیک زنگ زد . می خواست چیزی بگوید رویش نمی شد. بعد گفت در لیست 18 نفره نیستی شب با هم در هتل حرف می زنیم . من دم درفشی فر بودم . رفتم انجا و با یحیی نشستیم و او گفت نمی توان در این فصل کمکش کنم و بهتر است خداحافظی کنم . من تعجب کردم چون از نظر فنی و بدنی شرایطم مناسب بود . به یحیی گفتم اجازه بده فکر کنم . من سه تصمیم می توانستم بگیرم . اول شوت کردن ساک وکیف و جنجال کردن ، دوم اینکه کنار تیم بمانم . یعنی به یحیی بگویم من قرارداد دارم و کنار تیم هستم . بعد هم باز با همین حرکت تیم را به حاشیه ببرم اما من یادگرفته ام که اینطور نباشم بنابراین تصمیم به خداحافظی گرفتم .

مهدوی کیا در نود تاکید کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد و آرزویش این است که در فینال جام حذفی دقایقی بازی کند و جام را بالای سرش ببرد و بعد برای همیشه خداحافظی کند . او گفت در تمرینات تیم شرکت می کند و اتفاقا جدی و محکم خواهد بود.

جالب اینکه در اوج درام برنامه ، فردوسی پور در واکنش به اشک های مهدوی کیا ، در حالی که صدایش می لرزید، گفت: اگر یکبار دیگر گریه کنی، من هم گریه می کنم.
    مجری برنامه 90 گفت که نمی خواهد خداحافظی مهدوی یا با مردم، با گریه همراه باشد ، لذا خواستار پخش یک ایتم دیگر شد.
    پس از پخش این ایتم، مهدوی کیا در آخرین بخش از سخنانش، رو به دوربین ، از همه کسانی که از او حمایت کردند قدردانی کرد و مخصوصاً، برای یحیی گل محمدی (که پیشنهاد خداحافظی او از فوتبال را مطرح کرده بود)، آرزوی موفقیت کرد و دوباره آرزو کرد کاش پرسپولیس جام حذفی را ببرد.

فردوسی پور در پایان این شب سراسر احساسی و مملو از اشک و اندوه ، مهدوی کیا را در آغوش گرفت و مجدداً خواستار پخش یک آیتم دیگر شد تا «بار دیگر کار مهدوی کیا (گریه کردن) را تکرار نکند»

خدایی این اشک های مظلومانه ی مهدی چقدر ارزش داره
    بازیکنی که سال های سال با غیرت واسه تیم ملی بازی میکرد
    روی نیمکت پرسپولیس مینشست و بازی نمیکرد و میگفت واسم افتخاره رو نیمکت پرسپولیس بشینم
    خدای اخلاق بود . بازیکن اخلاق لیگ هم شناخته شد
    ولی خدایی بیاین بدون تعصب نظر بدین مهدی یه اسطوره تموم نشدنیه واسه کل ایران
    مهدی جان دیشب وقتی اشک هاتو تو برنامه 90 دیدم اشک از چشمام سرازیر شد ما همه دوست داریم
    و هیچ وقت بازی های رو واسه تیم ملی با غیرت بازی میکردی یادمون نمیره
    درسته باهات نامهربانی کردن ولی به قول خودت جواب بدی رو با بدی نمیدن
    خیلی دوست دارم مهدی جان بازی های نیم فصل اول رو یادم نمیره که به تنهایی پرسپولیس رو از بحران نجات دادی
    توی چند بازی بخاطر ضربات ازاد زیبای تو
    تو موشکی . موشک اسیا . هیچ وقت از ذهن و خاطره ها پاک نخواهی شد عزیزم ...
    امیدوارم به ارزوت برسی و جام حذفی رو دستای بزرگ تو قرار بگیره :cry::32:

rezaco2196، SHAPARAK، Admin و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. mesi

mesi

684
    1,478
    352
    eshghe

SHAPARAK و کلوچه خانوم از این پست تشکر کرده اند.
  3. Sonya

Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

10,226
    58,479
    33,493
    واي منم ديشب وقتي اشكاي مهدي رو ديدم گريه افتادم. خيلي مظلومه :22:

SHAPARAK، کلوچه خانوم و mojt@ba از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. Sonya

Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

10,226
    58,479
    33,493
    مرسي مجتبي:20

SHAPARAK، کلوچه خانوم و mojt@ba از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    بعد این همه حقش نبود:28:
    حالا اقا اومده استعفا داده که هوادارا از چش اون نبینن:cautious:

mojt@ba از این پست تشکر کرده است.
  6. :32::32::32::32:

7. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,508
    24,610
    62,723
    :68:هیچی نگیم بهتره...

8. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    ديشب منم بغضم گرفت...بعدم لجم گرفت كه يحيي اومد استعفا كرد...
    خداييش پرسپوليس بازكني نداره...همين مهدوي كيا و كريمي مهره هاي تيم اند!!!!

مهدي دوست داريم:cry:

rezaco2196، کلوچه خانوم و mojt@ba از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. همیشهه از مهدی و اخلاقش خوشم اومده.....thumbsupthumbsup
    اره برنامه 90 رو هم دیدم...دلم گرفت...