1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

بهمنی ها

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Jan 22, 2014 در انجمن درد دل

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    اینو دیدم یه سایتی
    فقط چیزایی که فک میکنم درسته و خصوصیاتش به خودم نزدیکه رو میذارم بقیه هم اگه دارن بذارن خبببببببببببب
    حالا نگین به ماه تولدش مینازه
    چون الان بهمنه میذارم :16:

به عنوان یک بهمنی با غرور میگم[​IMG]:

آغا مرغم یه پا داره
    حالا شما هرکاری می خوای بکنی بکن
    هرچی هم می خوای بگی بگو
    ولی من میگم 1پا داره
    آسمونم به زمین بچسبه
    بازم چی؟ همون که اول گفتم، یه پا
    اگر گناه نباشه، خدا هم بیاد زمین بگه آقا جون من اینو آفریدم با جفت پا،
    میگم نه
    این یه پا داره
    البته گاهی اوقات خودم هم می دونم که مرغم دوتا پا رو داره
    اما چون گفتم اون یه پاست، پس اصلاً عوض نمیشه
    درواقع نمی خوام که عوضش کنم
    همونطوری باید بمونه تا وقتی که بمیره
    بعضی وقتها می دونم اگر مرغم با دوپا باشه به نفع خودم هم هست
    ولی،
    یه چیزی گفتم، عوضش هم نمی کنم
    خلاص
    تمام
    یک کلام
    بس

آخه دلیلش؟؟

همین دیگه
    اصلاً بی دلیل
    دوست دارم اینطوری باشه
    هیچ دلیلی هم براش ندارم
    نه نه نه
    یه دلیل براش دارم
    چون که قبلاً گفته بودم که
    آقا مرغم یه پا داره

μ~¤@ฯmit@¤~μ، جیگولی و Mehdi 3 از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    مشخّصات كلی متولدين بهمن ماه:

بسيار حسّاس ، استوار و ثابتقدم ، واقعاْ عاقل و تودار ، بدون ريا و تزوير ، انسان واقعاْ خوب ، دانا ، خونسرد، رك گو ، روي خودش بيش از ديگران حساب مي كند ، مستقل ، منطقي ، عاشق بشريّت وانسانيّت ، فكر ديگران را مي‌خواند ، ثابت قدم ، آرامش دوست ، كمك رسان ، آسان زندگي مي كند ، پرسه زدن را دوست دارد ، داراي حسّ ششم قوي ، علاقه مند به دوستان ،آزاديخواه ، بلند پرواز ، رام نشدني ، هر جا برود بر مي گردد ، جاه طلب
    از اقرار به گناه منزجر است ، دوستان بسيار زيادي دارد ، رازدار و تو دار ، اجتماعي ، تا حدودي خودخواه و مغرور ، انتقادرا قبول ندارد ، فرشته خو ، از تعريف لذّت مي برد ، راه و روش خود را به طور دائم تغيير ميدهد ، منافع خود را به خاطر ديگران به خطر مي اندازد ، سخاوتمند مخصوصاْ دردوستي ، دوستي او عميق و شكوهمند است ، ولخرجيش از روي عقل است ، خوش قلب و مهربان، كم‌حافظه ، بهترين مشاور ، پرحركت و بي‌قرار ، كم علاقه به اصول سنتّي و قدرشناس

----------------------

مردبهمن

دارا دوستان زيادي است، از اقرار به نقطه ضعف‌هاي خود منزجراست. حسود و سوظني نيست، هارت و پورت و هياهو دارد. دير ازدواج مي‌كند و دچار بيماري وسواس است. ذاتآ اجتماعي است و افكاري را در سر مي‌پروراند كه اصلآ عملي نيستند. عشق اول خود را براي تمام عمر در خاطر نگه مي‌دارد

----------------------

زن بهمن

بسيار غافلگير كننده، سزيع الانتقال، دارادي حس پيش بيني، كنجكاو، رفيق باز و كم علاقه به آداب و رسوم، در عشق خود بسيار جدي و وفادار است اما قادر به ابراز آن نيست. او متعلق به همه جا و همه كس است

μ~¤@ฯmit@¤~μ، جیگولی و sjd_hk از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    از شخصیت شناسی شما از زبان گل هابهمن: گل گلایل [​IMG]
    باهوش هستید و می دانید چه می کنید. می خواهید همه امور مطابق میل شما باشد که البته گاهی می تواند به دلیل عدم توجه به نظر دیگران برایتان مشکل ساز شود. اما در مورد عشق صبور هستید. همواره اهدافی برای دستیابی دارید و واقعاً برای رسیدن به آنها تلاش می کنید.

μ~¤@ฯmit@¤~μ و sjd_hk از این پست تشکر کرده اند.
  4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    علامت طالع‌بيني شما دلو است. به همين دليل اغلب متولدين بهمن در زمانهاي گذشته سقا بوده‌اند .. فلز شما اورانيوم است و اين قضيه تا حدود بسيار زيادي زندگي را براي شما سخت مي‌كند زيرا اگر در كشور خودتان زندگي بكنيد سازمان جهاني انرژي اتمي دولتمردان كشورتان را متهم به نگهداري و غني‌سازي اورانيوم مي‌كنند و اگر از كشور خودتان هم برويد- مثلاً به اروپا و يا آمريكا- بلافاصله شما را گرفته و به سازمان مربوطه تحويل داده و غني‌تان مي‌كنند! عنصر شما خاك است و اين نشان مي‌دهد كه شما قطعاً يا از خاكتان متنفريد، يا به خاكتان وابسته‌ايد و يا هيچ كدام. اما نكته مهم اين است كه برخلاف عنصرتان اصلاً خاكي نيستيد، اين را لباسهاي اتوكشيده و مرتب و بدون لكتان مي‌گويد! متولدين بهمن احساس مي‌كنند كه خيلي با بقيه فرق مي‌كنند. اين افراد براي نشان دادن اين تفاوت دست به رفتارهاي عجيب غريب مي‌زنند. به خاطر همين تا وقتي زنده‌اند مردم به آنها مي‌گويند ديوانه ولي بعد از مرگ معروف مي‌شوند (نمونه‌اش همين صادق هدايت خودمان كه متولد بهمن ماه بود و وقتي بوف كور را نوشت 200 نسخه بيشتر نتوانست بفروشد!).
    اغلب بهمني‌ها سياستمدار مي‌شوند، به اين دليل كه ميل زيادي به خراب كردن دارند. البته خودشان معتقدند كه دارند دگرگون مي‌كنند. اگر شما روزي يك برج ساز شديد و برجتان به دستور شهردار خراب شد، مطمئن باشيد كه آن شهردار قطعاً يك بهمني است و اصلاً اين ماجرا را از او به دل نگيريد زيرا بهمني‌ها علاوه بر اينكه آدمهاي دلسوزي هستند فكر مي‌كنند كه جهان را بايد از نو ساخت!

μ~¤@ฯmit@¤~μ، جیگولی و sjd_hk از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. Mehdi 3

Mehdi 3 مستر نون ^-^

3,853
    9,773
    4,005
    مرسی
    فقط مردادی ها :biggrin:

μ~¤@ฯmit@¤~μ و MahD!ye از این پست تشکر کرده اند.
  6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    پیوند زناشویی بهمن با سایر ماه ها
    بهمن با فروردین : ( بد ) سلطه گر آرمان گرا موقعیت درک یکدیگر را ندارند
    بهمن با اردیبهشت : ( بد ) کنجکاو آزادی خواه و آرمان گرا و ایده متفاوت از یکدیگر
    بهمن با خرداد : ( بسیار خوب ) با روحیه انسان دوستی و همیشه آماده کمک به همدیگر
    بهمن با تیر : ( متوسط ) ازدواج می تواند شکل بگیرد اما به سعی و کوشش نیاز دارد
    بهمن با مرداد : ( خوب ) هردو آرمان گرا و ایده آلیست پیوندی موفق خواهد بود
    بهمن با شهریور : ( متوسط ) چنین پیوندی با سعی و کوشش می تواند خوب باشد
    بهمن با مهر : ( بد ) پر جنب و جوش بیقرار تنوع طلب و سرکش
    بهمن با آبان : ( بد ) یکی با احساس و عاطفه دیگری سلطه جو و خواهان کسب برتری
    بهمن با آذر : ( بسیار خوب ) از موفق ترین پیوند های زناشویی خواهد بود چون مثبت گرا هستند
    بهمن با دی : (متوسط ) یکی محتاط و محافظه کار دیگری سختگیر و جدی
    بهمن با بهمن : ( خوب ) پیوندی بسیار موفق توانا در امور مختلف
    بهمن با اسفند : (خوب) یکی روشنفکر و اهل منطق و دیگری با احساس و عاطفه و مکمل همدیگر

μ~¤@ฯmit@¤~μ از این پست تشکر کرده است.
  7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    هر کس به متولدین بهمن چپ نگاه کنه،به سه شقه مساوی تقسمیش میکنیم :35:

μ~¤@ฯmit@¤~μ، sjd_hk و Mehdi 3 از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    ایا معنی ماه های ایرانی را میدانید؟

بهمن
    برف

در اوستا وهومنه ،در پهلوی وهومن، در فارسی وهمن یا بهمن گفته شده که کلمه ای است مرکب از دو جزء: “وهو” به معنی خوب و نیک و “مند” از ریشه من به معنی منش: پس یعنی بهمنش، نیک اندیش، نیک نهاد. نخستین آفریده اهورامزدا است و یکی از بزرگترین ایزدان مزدیسنا. در عالم روحانی مظهر اندیشه نیک و خرد و توانایی خداوند است. انسان را از عقل و تدبیر بهره بخشید تا او را به آفریدگار نزدیک کند. یکی از وظایف بهمن این است که به گفتار نیک را تعلیم می دهد و از هرزه گویی باز می‌دارد. خروس که از مرغکان مقدس به شمار می‌رود و در سپیده دم با بانگ خویش دیو ظلمت را رانده، مردم را به برخاستن و عبادت و کشت و کار می‌خواند، ویژه بهمن است. همچنین لباس سفید هم از آن وهمن است. همه جانوران سودمند به حمایت بهمن سپرده شده اند و کشتار در بهمن روز منع شده است. بنا به نوشته ابوریحان بیرونی جانوران سودمند به حمایت بهمن سپرده شده اند و کشتار در بهمن روز منع شده است. بهمن اسم گیاهی است که به ویژه در جشن بهمنجه خورده می‌شود و در طب نیز این گیاه معروف است.

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    درود بر همه بهمني ها
    بهمن , و هومن , وهيشتامن, اولين فروزنده از شش فروزنده
    بنيادي اهورا مزداست كه پرتويي از اين فروزه ها در آدمي نيز
    وجود دارد و به معناي بهترين منش و خرد مقدس است .
    وهيشتا از ريشه (وه) به معناي بهترين (والا ترين) و من به
    معناي منش و خرد ميباشد و با هم به معناي والا ترين انديشه
    يا والا ترين منش است. وهيشتامن گوهر خرد و خرد جهاني است
    همه آدميان با فروزه و توانايي منش نيك (وهومن) پديد آمده اند.
    و هومن يا همان بهمن امروزي بازتابي از وهيشتامن يا
    والاترين منش و خرد مقدس جهاني است .

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    متولدین بهمن، نماد: دلو

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی‌ متولدین‌ بهمن‌ ماه‌:
    مهربان‌، صمیمی‌ و انسان‌ دوست‌
    درستکار، صادق‌، شریف‌، راستگو، رو راست‌ و وفادار
    مبتکر اصیل‌ و خلاق‌
    مستقل‌، بی‌نیاز، بدون‌ وابستگی‌، آزاد، عاقل‌، اندیشمند، متفکر و روشنفکر

جنبه‌ منفی‌ شخصیت‌ متولدین‌ بهمن‌ ماه‌:
    سرکش‌، نافرمان‌، لجوج‌، خود رأی‌
    یک‌ دنده‌ و غیرقابل‌ پیش‌ بینی‌
    سرد، بی‌هیجان‌، بی‌تفاوت‌ و خشک‌

متولدین‌ بهمن‌ ماه‌، اساسا صاحب‌ شخصیتی‌ قوی‌ و جذاب‌ هستند.

آنها به‌ دو گروه‌اصلی‌ تقسیم‌ می‌شوند:
    گروه‌ اول‌، خجالتی‌، حساس‌، مهربان‌، با ملاحظه‌، صبور،شکیبا و کمرو و
    گروه‌ دیگر پر شور و شوق‌، شاد، سرزنده‌، پر نشاط و خودنما هستند
    که‌ گاهی‌ اوقات‌ عمق‌ شخصیت‌ قوی‌ خویش‌ را زیر پوشش‌ بی‌ خیالی‌ و بازیگوشی ‌پنهان‌ می‌سازند. ولی‌ هر دو گروه‌ با شیوه‌هایی‌ متفاوت‌ مصمم‌، با اراده‌ و مقتدر هستندو از عقیده‌ای‌ راسخ‌ برخوردارند.

اگرچه‌ زمانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ یافتن‌ حقیقت‌ هستند،علیرغم‌ تمام‌ صفات‌ بالا آنقدر صادق‌ هستند تا به‌ اشتباهشان‌ اعتراف‌ کرده‌ و نقطه‌نظراتشان‌ را عوض‌ کنند، هر چند که‌ شدیدا به‌ آنها معتقد باشند. اگر با دیدن‌ شاهد ومدرک‌ به‌ صحت‌ چیزی‌ پی‌ ببرند و متقاعد شوند، به‌ سرعت‌ به‌ اشتباهات‌ خود معترف‌می‌شوند. آنها از وسعت‌ و دامنه‌ دید خوبی‌ برخوردارند، در نتیجه‌ به‌ راحتی‌ قادرند هردو جنبه‌ یک‌ بحث‌ را درک‌ کرده‌ و ببینند و بدون‌ آن‌ که‌ این‌ دست‌ و آن‌ دست‌ کنند،می‌فهمند حق‌ با چه‌ کسی‌ است‌. آنها به‌ خاطر دارا بودن‌ همین‌ خصوصیات‌ عوامل‌گوناگون‌ و متفاوت‌ را تبدیل‌ به‌ یک‌ کل‌ می‌کنند و به‌ بررسی‌ آن‌ می‌پردازند. از این‌ رومنصف‌ و بی‌طرف‌ به‌ شمار می‌آیند و در شنیدن‌ نقطه‌ نظرات‌ دیگران‌ صبر و حوصله‌به‌ خرج‌ می‌دهند. آنها می‌توانند صحت‌ و اعتبار یک‌ بحث‌ را ببینند، حتی‌ اگرخودشان‌ آن‌ را قبول‌ نداشته‌ باشند.

در واقع‌ آنها تابع‌ این‌ توصیه‌ هستند، که‌ می‌گوید:نسبت‌ به‌ حقیقت‌ فکر بازی‌ داشته‌ باش‌ و به‌ منبع‌ آن‌ کاری‌ نداشته‌ باش‌ و آمادگی‌یادگیری‌ را از هر کسی‌ دارند.

هر دو گروه‌ نیاز دارند تا گهگاهی‌ از انسانها و دنیا کناره‌گیری‌ کنند و به‌ جای‌ خلوتی‌پناه‌ ببرند و در این‌ زمان‌ تبدیل‌ به‌ افرادی‌ گوشه‌گیر و منزوی‌ می‌شوند. آنها از این‌فرصت‌ها برای‌ تعمق‌ و عبادت‌ استفاده‌ می‌کنند. آنها در دوستی‌ نیز به‌ شدت‌ مستقل‌ وبی‌نیاز هستند. در حالی‌ که‌ بیشتر اوقات‌ از پیروی‌ جمع‌ گریزان‌ هستند، از مداخلات‌دیگران‌ نیز بیزارند، حتی‌ اگر از روی‌ دلسوزی‌ باشد و تنها آن‌ دخالت‌ها را با زبان‌خاص‌ خودشان‌ می‌پذیرند. آنها معمولا علاقه‌ خاصی‌ به‌ نمایش‌ به‌ خصوص‌ تئاتر وموسیقی‌ دارند و در تمام‌ هنرها به‌ خصوص‌ تئاتر از استعداد خوبی‌ برخوردارند.

متولدین‌ بهمن‌ ماه‌ اگر رهبری‌ و هدایت‌ بخشی‌ را عهده‌ دار باشند، در کارهای‌ گروهی‌عالی‌ عمل‌ می‌کنند. به‌ طبیعت‌ علاقمندند و به‌ شدت‌ به‌ علم‌ و دانش‌ اندوزی‌ اصرارمی‌ورزند، به‌ همین‌ دلیل‌ نیز می‌توانند دانشمندان‌، فضانوردان‌، مورخان‌ و تاریخ‌نویسانی‌ موفق‌ از کار در آیند. هم‌ چنین‌ در هر کاری‌ که‌ در ارتباط با صنایع‌ برقی‌ ورادیویی‌ باشد مثل‌ پرتو نگاری‌، الکترونیک‌، عکاسی‌ و کارهای‌ فنی‌ مثل‌ هوا نوردی‌گوی‌ سبقت‌ را از همه‌ می‌ربایند. آنها در هر حرفه‌ انسانی‌ و هنری‌ در حال‌ پیشرفت‌ وترقی‌ مثل‌ کارهای‌ خیریه‌ و بهزیستی‌، تدریس‌، نویسندگی‌ به‌ خصوص‌ «شعر» واجرای‌ برنامه‌ از رادیو و تلویزیون‌ موفق‌ هستند. هم‌ چنین‌ عده‌ای‌ از آنها به‌ عنوان‌موسیقی‌ دان‌ و هنرپیشه‌ کمدی‌ (توانایی‌ تقلید خوبی‌ دارند) عالی‌ عمل‌ می‌کنند.تعدادی‌ از متولدین‌ بهمن‌ ماه‌ که‌ دارای‌ علم‌ غیب‌ و قدرت‌ فرا روانی‌ هستند، ازاستعداد شفا بخشیدن‌ به‌ خصوص‌ به‌ بیماران‌ روحی‌ و روانی‌ برخوردارند.

علاقمندیها:
    جنگیدن‌ و از جان‌ مایه‌ گذاشتن‌ در راه‌ هدف‌ و رفاه‌، فکر کردن‌ وبرنامه‌ریزی‌ برای‌ آینده‌، گهگاهی‌ اندیشیدن‌ به‌ گذشته‌، دوستان‌ و هم‌ نشین‌های‌ خوب‌و با وفا، تفریح‌ و سرگرمی‌.

بیزاریها:
    عهد و پیمان‌های‌ واهی‌، تنهایی‌ بیش‌ از حد، یکنواختی‌، سرمشق‌گیری‌،ایده‌آلیستی� �� ��.

سیاره‌ حاکم‌ بر شما «اورانوس‌» است‌.

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری‌ راجع‌ به‌ ماه‌ تولد شما (بهمن‌):
    نشانه‌ای‌ که‌ در ارتباط با ماه‌ تولد شماست‌، یک‌ انسان‌ دلو به‌ دست‌ است‌ که‌ نماد تغذیه‌زمین‌ با انرژی‌های‌ خاص‌ و ماورای‌ طبیعی‌ می‌باشد. گفته‌ می‌شود که‌ یکی‌ از اولین‌انسان‌های‌ دلو به‌ دست‌ «زئوس‌» خدای‌ یونانیان‌ در اساطیر بوده‌ است‌.

رنگ‌ محبوب‌ و خوش‌ یمن‌ متولدین‌ بهمن‌ ماه‌ «آبی‌ فیروزه‌ای‌» است‌.

سنگ‌ محبوب‌ و خوش‌ یمن‌ متولدین‌ بهمن‌ ماه‌ «فیروزه‌» است‌.

نام‌ افراد مشهوری‌ که‌ در ماه‌ بهمن‌ متولد شده‌اند:
    چارلز داروین‌
    توماس‌ آلوا ادیسون‌
    آبراهام‌ لینکن‌
    فرانکلین‌ دلانو روزولت‌
    چارلز دیکنز
    ولفگنگ‌ آمادئوس‌ موزارت‌