بشنو از نی

شروع موضوع توسط *امين* ‏Feb 5, 2013 در انجمن اجتماعی

 1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

 1. *امين*

  *امين* *امین*

  ‏Oct 10, 2012
  8,446
  23,203
  1,169
  مرد
  بسم الله الرحمن الرحيم
  متن زير يکي از زيبا ترين نوشته هايي بود که تا به حال خوندم و بسيار دوستش دارم ...
  " آنها که هستي و زندگيشان را در رفتن ها ديده اند و ماندن را گنديدن و پوسيدن ، اين ها در اين جريان ، در اين حرکت ، در اين رفتن ، با مانع ها و درگيريهايي روبرو مي شوندو مانع ها و درگيري هايي که در همه جا خانه گرفته اند . در درون آنها ،
  در خانه ي آنها ، در محل و شهر و جامعه و در تمام جبهه ها.
  اين درگيري هاي مستمر ، ناچار بحران ها ، التهاب ها ، اضطراب ها و زلزله هايي به وجود مي آورند و روح ها هر چند به قدرت کوه ها باشند ، با چنين زلزله هايي همراه خواهند شد . اين اضطراب و زلزله ، يک عامل طبيعي است که مي توان در برابر آن چند گونه عکس العمل داشت . اين ها مي توانند ، انسان را بشکنند و هرز کنند و مي توانند او را آماده سازند و او را به قدرت و توانايي بيشتر برسانند .
  اين اضطراب ها و زلزله ها علامت نقص نيست ، اگر انسان بتواند به پيوند هاي محکم تر و قدرت هاي بيش تري برسد و اين است که در آيه 214 سوره بقره ، از زلزله ها زير و رو شدن هايي سخن رفته کهدر رسول و همراهانش به جاي سستي و عقب گرد ، طلبي و حرکت به وجود آورده بود ، طلبي براي پيروزي و حرکتي به سوي نصر . الا انّ نصر الله قريب
  و در اين حرکت و در اين درگيري هاي وسيع و در کنار تحول ها و تغيرهاي مستمر ، آنها که در کنار متغيرها لرزيده اند و زير ورو شده اند ، ناچار به ثابت و حق ، به الله نزديک مي شوند و اوست که آنها را به ثبات مي رساند و به آنها امن را مي بخشد که : انّ المتّقين في مقام امين و يثبّت الله الّذين امنوا بالقول الثّابت
  سرچشمه ي اصلي اين قطره هاي امن و امان دو چيز است : يکي قرآن و ديگري پيوند و دعا .
  شايد اين طرح خيلي ساده و سطحي به نظر بيايد و ما را به ياد خرافات بياندازد و يا بياد قاري هاي کور و جلسه دعاهاي مهجور . اين طرح براي آنها که رسالتشان به وسعت و عمق و روشي ديگر راه يافته ، تنها طرح درمان است .
  هنگامي که رسالت ما ، از مرز خودمان و خانه و شهرمان و حتي نسل معاصرمان فراتر رفت و هدي للنّاس را خواستيم و اين وسعت عظيم را در نظر گرفتيم .
  و هنگامي که رسالت ما براي اين سطح گسترده ، از حد نان و آب و آزادي و عدالت و رفاه و حتي تکامل بالاتر آمد و خواستيم که انسان راهش را بيابد و پس از تکامل در جهت عاليتري راه بيافتد و به رشد برسد و راه و جهتش را ببيند و هدايت شود و رشد بگيرد.
  اين قله هاي بلند ، عبوديت مي خواهد و اين عبوديت چيزي جز عبادت است . عبادتي که مهم ترين کار در لحظه نباشد ، عبوديت نيست و امر ندارد و اطاعت نيست و نور نخواهد داد .
  عبوديت يعني اينکه محرک ها و حرکت هاي تو کنترل شده باشند . محرکي جز الله نباشد ، که ديگران نسيم هاي بي رمقي بيش نيستند و نمي توانند عظمت ما را بچرخانند و به بازي بگيرند . و از اين گذشته با اين که محرک الله است در حرکت هايي که به خاطر اوست ، حرکت ها بدون سنجش و از دم دست نباشد ، که او حرکتي را مي خواهد که مهم ترين است و ضروري ترين . عبوديت يعني اين نظارت بر محرک ها و حرکت ها و چنين عبوديتي است که پايه ي رسالت هاي سنگين است .و اين عبوديت است که به دو چشمه ي سرشار قرآن و پيوند و دعا نياز دارد.
  اين دو چشمه براي آنهايي معنا دارد که تشنه هستند و عطش راه ، آنها را سوزانده است . کساني که به نيازهاي عظيم در هنگام درگيري نرسيده اند ، به چنين عوامل ثباتي هم نيازمند نيستندو حتي از آن چيزي نمي فهمند . همان طور که کودک بي خبر ، از لذت ها و آميزش ها چيزي نمي فهمد و در اوج گفته هاي تو ، سراغ آب نباتش را مي گيرد و دنبال بازيگوشي هايش مي رود .
  آخر کسي که تمام بار روحي و تمام فشارش سه کيلو بيشتر نيست و آن هم فشار نان و آب و مسکن و پوشاک ، چنين باري و چنين فشاري که به جرثقيل ها نياز ندارد و چنين خراششي که اين همه جراحي نمي خواهد .
  سينه هايي که تمام رنج هستي را ، تمام درد هاي انسان و تمام ظلم هاي جامعه را شاهد بوده اند و همراه هر قطره خون که از رگ هاي آسيايي و آفريقايي و و و بر زمين ريخته و همراه هر تازيانه که بر مجاهدي فرود آمده حضور داشته اند ، آنها که شاهد جامعه و شهيد تاريخ و حاضر در حادثه ها هستند و با آن همه درگير و در برابر آن همه ، مسئول آنها که بارشان تا اين حد استو زخمشان تا اين عمق ، اين ها ، چاره اي جز چنين پيوندها و رابطه ها ندارند. "
   
  Seyed Mahdi، SHAPARAK و barfi از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. barfi

  barfi Romantic relationship with exam Entrance :|♡
  همراه انجمن

  ‏Aug 25, 2012
  21,813
  57,892
  50,112
  زن
  واقعا كه خوش سليفه اي امين....از متنت معلومه....!!!!
   
  ا مین از این پست تشکر کرده است.
 3. *امين*

  *امين* *امین*

  ‏Oct 10, 2012
  8,446
  23,203
  1,169
  مرد
  نظره لطفته آبجی گلم
   
  barfi از این پست تشکر کرده است.
 4. SHAPARAK

  SHAPARAK هميشه بيادتونم...

  ‏Sep 12, 2012
  581
  12,359
  16,999
  زن
  خیلی زیبا بود !!!!!
   
  barfi از این پست تشکر کرده است.
 5. barfi

  barfi Romantic relationship with exam Entrance :|♡
  همراه انجمن

  ‏Aug 25, 2012
  21,813
  57,892
  50,112
  زن
  قربونت ..!!!
   
  ا مین از این پست تشکر کرده است.
 6. barfi

  barfi Romantic relationship with exam Entrance :|♡
  همراه انجمن

  ‏Aug 25, 2012
  21,813
  57,892
  50,112
  زن
  اوهوووووووووم...!!!!
   
  SHAPARAK و ا مین از این پست تشکر کرده اند.
 7. Seyed Mahdi

  Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

  ‏Nov 14, 2012
  1,868
  5,964
  1,387
  مرد
  مثل همیشه تک بود...
   
  ا مین از این پست تشکر کرده است.
 8. barfi

  barfi Romantic relationship with exam Entrance :|♡
  همراه انجمن

  ‏Aug 25, 2012
  21,813
  57,892
  50,112
  زن
  خخخخخخخ
   
  ا مین از این پست تشکر کرده است.