1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

برای جنبش دانشجویی ایران فاتحه بخوانید!

شروع موضوع توسط Admin ‏Dec 8, 2014 در انجمن اخبار سیاسی

 1. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,948
  74,049
  جنبش دانشجویی هر چه هست، این روزها در خدمت منافع ملت ایران نیست.جنبش دانشجویی قامت به احتضار در آمده خویش را به تابوت جناح های سیاسی پایتخت چسبانده و این جناح های سیاسی هستند که این جسم بی رمق را به اقتضای منافع شان این سو و آن سو می برند.

  به گزارش «تابناک»،جنبش دانشجویی،که قرار بود آزادی خواه و استقلال خواه و عدالت طلب باشد تا با مطالبه این هر سه،چشمان روشن ملتی باشد که در تند باد بنیان برافکن قرن ها بودن خود را به عنوان ملتی اصیل و با دوام حفظ کرده است،سالهاست که درگیر جناح بندی های سیاسی است و به اقتضای منافع جناح ها خود را به حرکت در می آورد.

  نکته غمناک ماجرا این است که نه آزادی خواهی در بند بازی های خرد جناح های سیاسی محدود می شود و نه استقلال خواهی و عدالت طلبی.مفاهیمی که حرکت به سمت آنان با وجود هر دولتی مطلقا مطلوب ملت است.مفاهیمی که مفاهیم نسبی نیستند که برای یک دولت حرکت به سمت آنان واجب و برای دولت دیگری مستحب باشد.

  ولی جنبش دانشجویی در ایران کنونی و در این سالها،عدالت خواهی را بر اساس وابستگی که به دولت حاکم دارد تعبیر می کند،هر چه دولت یا جناح سیاسی حاکم به بخشی از جنبش دانشجویی نزدیکتر باشد،آن بخش از جنبش دانشجویی مطالبات شان از دولت کمتر است و خاموش و بی سر وصدا در مقابل بی عدالتی ها موجود و حاکم دم بر می بندند.

  مبارزه با فساد اداری و اقتصادی به عنوان یکی از پاشنه های آشیل نظام سیاسی،اقتصادی کشور،نیز در این سالها،با واکنش جناحی جنبش دانشجویی مواجه است.بخشی از جنبش دانشجویی که در برهه هایی فریادهای مبارزه با فساد خود را بلند تر از هر صدایی فریاد می زدند،به محض حاکم شدن جناح مطلوب خود،چشمان خویش را بر فسادهای موجود بستند و ابزار یک جناح سیاسی شدند.

  آزادی خواهی و طرفداری از نقد و انتقاد هم که روزگاری یکی از آرمان های جنبش دانشجویی بود،اخیرا برای ببخشی از جنبش دانشجویی به شعاری کلیشه ای تبدیل شده است. این بخش از جنبش دانشجویی هم تا زمانی که جناح سیاسی مطلوب آنان خارج از قدرت است، آزادی نقد و انتقاد را مطلوب می شمارند و زمانی که جناح سیاسی مطلوب آنان حاکم می شود، رویکرد انتقادی خود را به کناری می نهند و به محافظه کاری خاص سیاستمداران روی می آورند.

  مردم در قامت چنین جنبش دانشجویی چگونه می توانند امید به مطالبه عدالت،آزادی و استقلال را داشته باشند.جنبشی که به فراخور تغیییر قدرت ها خود بخشی از قدرت می شود نمی تواند امید به جامعه بدمد.

  جنبش دانشجویی به خانه تکانی نیاز دارد. جنبش دانشجویی کنونی ضد ساخت خود عمل می کند و در چنین فضایی انکه منفعت می برد نه مردم هستند و نه دانشجویان. این سیاستمداران هستند که با تشیع جنازه جنبش دانشجویی برای خود شهرت می خرند.جنبش دانشجویی در ایران در حال احتضار است و باید خود را آماده کرد که بر آن فاتحه خواند!
   
  $$h@mid$$، بوق، ײַҊIⱤѦⱢײַ و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. New_Sense

  New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

  3,513
  11,372
  31,564
  جنبش دانشجویی زمان ما ، یادمه بیشتر بسیج بود و جنبش اسلامی ، ما جنبشی نداشتیم که آزادانه نقد کنیم سیاست و چیزای دیگه رو ، و صد البته هرچیزی که اسمش جنبش باشه ، انگ فتنه حتمان بهش میخوره ، در جامعه ای که همه بل اجبار باید خاموش باشن که نکنه جرم و انگی بهشون نخوره و زندانی نشن ، چاره جز سکوت نیست ، و صد البته سکوت تباهی همون خنده ژکوند سیاستمدارای اول کشور هست .
   
  $$h@mid$$، sargoli، بوق و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 3. Seyed Mahdi

  Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

  1,859
  5,964
  1,457
  اینیکه میگم چون خودم چندسالی درگیرش بودم و با تمام وجود درکش کردم...
  جنبش دانشجویی چندین ساله که تبدیل شده به شوردانشجویی بدون شعور دانشجویی...
  توی دولت قبل یک عده بچه بسیجی که فقط دنبال برگزاری مراسمات مختلف بودن چون راحت بودجه میدادند و هربسیج دانشجویی بیشترمراسم برگزارمیکرد بهتر و بالاتربود ...
  الان هم یک عده بچه سوسول بیکار بودجه های دانشگاه رو میگیرن و اردو و جشن و مراسمای مختلط و بی خود میگیرن و ادعای روشنفکر بودن دارن...
  ن خبری از کارفکری هست ن خبری از انتقاد از وضع جامعه از اقتصاد و فرهنگ و ....
  ن خبری از کرسی آزاد اندیشی و ن خبری از نشریه های قوی دانشجویی...
  فقط و فقط دادو قال و دعوا که البته این به نفع دولت هاست که هرکاری بخوان انجام بدن...
   
  $$h@mid$$، sargoli، بوق و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.