1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

با درونگراهای تنها کنار بیایید

شروع موضوع توسط Faryade yas ‏Feb 5, 2015 در انجمن راز و رمزهای موفقیت

1. Faryade yas

Faryade yas •••●سکوت ، فریاد من است ●•••

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

به دستش خیره شوید

دوست درونگرای‌تان که در تعمیر لوازم خانگی ماهر است، مشغول تعمیر رادیوی شماست، کنارش ننشینید و حتی تشویقش هم نکنید. درونگراها وقتی توجه به سمت‌شان است و دیگران در حال مشاهده رفتارشان هستند، دست و پای‌شان را گم می‌کنند و توان انجام کار را از دست می‌دهند. مهم نیست چقدر در انجام آن توانا هستند، برای آنها مشاهده شدن توسط دیگران یعنی فراموش کردن همه دانسته‌های‌شان.

farshid73، ❀ســپــรєpเ๔ᴱᴴیــבه❀ و P@rnian از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

مدام درخواست‌تان را پیگیری کنید

اگر به یکی از همکاران درونگرای‌تان در یکی از شبکه‌های اجتماعی درخواست دوستی داده‌اید، او را برای قبول این درخواست در تنگنا قرار ندهید. درونگراها وقتی درخواست‌های دوستی متعدد را می‌بینند، گیج و سرشار از استرس می‌شوند. آنها به چند روز یا حتی چند هفته زمان برای فکر کردن به این موضوع نیاز دارند و نمی‌توانند به‌راحتی برونگراها دکمه را بزنند و دوست مجازی تازه‌ای را پیدا کنند. پس او را به بی‌تفاوتی و بی‌محبتی متهم نکنید و مدام نگویید چرا درخواستم را قبول نکرده‌ای! او برای راه دادن شما به حریم خصوصی‌ترش و نزدیک‌تر شدن به شما به زمان نیاز دارد.

farshid73، ❀ســپــรєpเ๔ᴱᴴیــבه❀ و P@rnian از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. آخ آخ آخ من یه دوستی داشتم(شی بود)وای که چقد منو دق میداد با کاراش.
    به زور میشد دو کلمه باهاش حرف بزنی.
    هی به من میگفت تو چقد حرف میزنی.
    ولی انصافا دوست خوبی بود و هست
    کلا این درونگراها رو باید صبر ایوب داشته باشی تا باشون بمونی

Faryade yas از این پست تشکر کرده است.
  4. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

او را تنها بگذارید

درست است که درونگراها با هر کسی و در هر زمانی کنار نمی‌آیند اما نمی‌توانید به این بهانه آنها را تنها بگذارید و از روابط اجتماعی محروم‌شان کنید. درونگراها منزوی نیستند. بلکه تنها به ارتباطات‌شان به عنوان یک دارایی ارزشمند نگاه می‌کنند و حاضر نیستند هر کسی را در هر زمانی شریک این دارایی کنند.

5. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

او را مجبور به صمیمی شدن کنید

منابع انرژی درونگراها و برونگراها در روابط اجتماعی متفاوت است. درحالی که یک برونگرا به‌راحتی شبکه تعاملات اجتماعی‌اش را گسترده‌تر می‌کند، درونگرا با وسواس زیادی افرادی که قرار است به حلقه روابطش وارد شوند را انتخاب می‌کند.

به همین دلیل اگر با یک درونگرا ازدواج کرده‌اید، نباید انتظار داشته باشید به درخواست معاشرت با تک‌تک دوستان قدیمی‌تان بله بگوید. باید بپذیرید او مجبور نیست همان‌طور که شما با آدم‌ها رفتار می‌کنید، با آنها برخورد کند و برای انتخاب نزدیکانش حق انتخاب دارد.

6. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

وسط حرفش بپرید
    عادت بسیاری از ماست که هنگام وارد شدن به یک بحث هیجان‌انگیز کلام هم را قطع کنیم و جمله یا خاطره جالبی را بگوییم اما هنگام همکلام شدن با یک درونگرا، چنین عادتی را کنار بگذارید.

افرادی که این ویژگی شخصیتی را دارند، اگر کسی کلام‌شان را قطع کند، رشته صحبت را گم می‌کنند یا به‌خاطر شخصیت خاص‌شان، از ادامه آن آگاهانه صرف‌نظر می‌کنند. می‌دانیم مدیریت هیجان‌های‌تان برای‌تان دشوار است اما اگر می‌خواهید ارتباطی که به‌سختی ایجادش کرده‌اید به سکوت کشیده نشود چاره‌ای جز این ندارید.