1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

با درونگراهای تنها کنار بیایید

شروع موضوع توسط Faryade yas ‏Feb 5, 2015 در انجمن راز و رمزهای موفقیت

1. Faryade yas

Faryade yas •••●سکوت ، فریاد من است ●•••

3,184
    9,895
    39,948
    4c2bf955b7a8c6b2e32ea4de8aa429f4.

دوستی و زندگی با این آدم‌ها فوت و فن خودش را دارد. ما این قلق‌ها را با شما در میان می‌گذاریم.
    نه خجالتی است و نه منزوی. فردی که به اندازه شما در رفتارهایش احساسات را به نمایش نمی‌گذارد و هیجان‌هایش را خرج نمی‌کند، در گروه درونگراها جای دارد. نه برای عوض کردنش تلاش کنید و نه او را به‌خاطر خنثی به نظر رسیدنش از چرخه روابط حذف کنید. برای برونگراهای پرسروصدا و اجتماعی، شکستن یخ رابطه با یک درونگرا آسان نیست. اما اگر فرد مقابل‌تان واقعا برای‌تان ارزشمند باشد، می‌توانید چنین زحمتی را به خود بدهید و با کمک این باید‌ها و نبایدها رابطه‌ای ایده‌آل و ماندگار را بسازید.

farshid73، ❀ســپــรєpเ๔ᴱᴴیــבه❀، P@rnian و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

آداب را رعایت کنید
    یک درونگرا به سختی و با صدای آهسته به شما سلام می‌کند اما قرار نیست شما مقابله به مثل کنید و از احوالپرسی با او پرهیز کنید. در این مورد باید با دوستان درونگرای‌تان هم مثل دیگران برخورد کنید و در زمان وارد شدن‌شان به جمع، گرم و صمیمی با آنها احوالپرسی کنید. البته در این مراوده تماس جسمی، بغل کردن و زیاد از حد خوش و بش کردن را فاکتور بگیرید.

farshid73، ❀ســپــรєpเ๔ᴱᴴیــבه❀، P@rnian و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

با او هم حرف بزنید
    درونگراها را به زور به جریان بحث وارد نکنید اما وقتی صحبت می‌کنید، مثل مخاطبان دیگرتان به آنها نگاه کنید و از زبان بدن کمک بگیرید تا یخ‌شان آب شود. آنها برای وارد شدن به بحث شما به احساس امنیت نیاز دارند و زمانی که از حرکات شما این احساس را بگیرند، مشتاقانه به بازی‌تان وارد می‌شوند. در رابطه با یک درونگرا، اصرار برای ورود به بحث سم است؛ آنها به محض اینکه توجه زیادی ببینند، دست و پای‌شان را گم کرده و احساس خطر می‌کنند.

4. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

فاصله را حفظ کنید

با یک درونگرا بیش از اندازه صمیمی نشوید و به زندگی خصوصی‌اش سرک نکشید. شاید دوست برونگرای شما به‌راحتی در مورد تصمیم‌هایش برای سفر رفتن، ازدواج کردن یا انتخاب شغل با شما حرف بزند اما اگر سؤال‌هایی در این موارد را از درونگراها بپرسید، احساس خطر می‌کنند و از شما فاصله می‌گیرند. اگر می‌بینید دوست درونگرای‌تان گرفته و کج‌خلق است، او را سؤال‌پیچ نکنید. کافی است بگویید «هر زمان خواستی با کسی حرف بزنی، من در کنارت هستم!»

5. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

در جای درست استخدام‌شان کنید
    اگر فرزند درونگرای شما به دنبال کار می‌گردد، آگهی‌های استخدام در پست‌هایی مثل روابط عمومی، مسئول دفتری یا بازاریابی و ... را به او معرفی نکنید. چنین افرادی بیشتر می‌توانند یک حسابدار خوب باشند و با کارهایی که نیاز به تمرکز دارند اما استفاده از کلمات و ارتباط گرفتن با دیگران در موردشان ضروری نیست، کنار می‌آیند.

6. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

به او فرصت دهید
    اگر اوایل ازدواج‌تان با یک فرد درونگراست، انتظار شنیدن هر روزه دوستت دارم را از او نداشته باشید. شما باید به او برای کنار آمدن با این موقعیت و ارتباط تازه فرصت دهید. مطمئن باشید دوست‌تان دارد که تا اینجای راه با شما آمده اما یک درونگرا نمی‌تواند چنین راز مهمی را در همان ماه‌های اول فاش کند، یادتان نرود او به‌راحتی حرف دلش را به شما نمی‌زند.

7. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    باید

خودتان به سمتش بروید
    اگر میان شما و یک درونگرا کدورتی ایجاد شده، منتظر معذرت‌خواهی و جلو آمدن او ننشینید. باز هم لازم است قانون درونگراها که احساسات‌شان را آسان بروز نمی‌دهند را با شما در میان بگذاریم و یادآوری کنیم که دوست درونگرای شما، حتی اگر بی‌اندازه دلتنگ‌تان باشد و واقعا به‌خاطر این فاصله متاسف باشد، نمی‌تواند احساساتش را کف دستش بگیرد و آنها را با شما به اشتراک بگذارد. پس اگر خواهان ترمیم این رابطه هستید، قدم اول را بردارید و به او برای برداشتن قدم‌های بعدی کمک کنید.

8. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

زیاد حرف بزنید
    به جای اینکه احساسات‌تان را از طریق کلمات با درونگراها در میان بگذارید، آنها را به زبان بی‌زبانی ترجمه کنید. یک درونگرا از لبخند سرشار از محبت شما بیشتر انرژی می‌گیرد تا از شنیدن پی‌درپی جمله دوستت دارم. آنها دوست ندارند با کلمات درگیر شوند و بهتر از هر کسی، معنای رفتار شما را بدون نیاز به شنیدن صدای‌تان می‌فهمند.

9. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

انتظار تغییر داشته باشید
    تصور نکنید یک درونگرا با روبه‌رو شدن با برونگراها و قرار گرفتن در مکان‌های شلوغ تغییر شخصیت می‌دهد. به خاطر داشته باشید این یک ویژگی شخصیتی است و تا پایان عمر با او می‌ماند. شاید سازگاری او با شرایطی که پیش از این برایش استرس‌زا بوده کمی بیشتر شود اما هرگز به صرف مواجهه با موقعیت‌هایی که برایش هراس‌آور هستند، به آدم دیگری تبدیل نمی‌شود.

10. Faryade yas

3,184
    9,895
    39,948
    نباید

سرزده مهمانش شوید

درونگراها از اتفاقات غیرمنتظره خوششان نمی‌‌آید. اگر نمی‌خواهید فردی که این ویژگی را دارد برای همیشه دورتان خط بکشد، فاصله‌تان را حفظ کنید و قبل از رفتن به خانه‌اش از اینکه کاری ندارد و دوست دارد شما را ببیند مطمئن شوید. برای یک درونگرا اینکه حتی با کیکی که شمع‌ها رویش را پوشانده‌اند سرزده وارد خانه شوید و تولدش را تبریک بگویید یک کابوس است.

farshid73، P@rnian و Mariツ از این ارسال تشکر کرده اند.