1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

بازی گل یا پوچ برای مناظره ی بعدی!!!!!!

شروع موضوع توسط Seyed Mahdi ‏Jun 1, 2013 در انجمن مطالب طنز

1. Seyed Mahdi

Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

1,868
    5,930
    1,312
    اولین مناظره انتخاباتی 92 تفاوت​های زیادی با مناظرات انتخاباتی 88 داشت که به برخی از آنها اشاره می​کنم؛ به هر حال این دوره، مناظرات با همفکری اساتید برجسته رسانه ملی و هزاران نفر ساعت کار کارشناسی تهیه و اجرا شده است:
    - به جای استفاده از یک مجری - کرونومتر، از 2 مجری - کورنومتر استفاده شده بود که دومی در حالت سایلنت بود.
    - مجری کارشناس کرونومتر اولی نیز علاوه بر اعلام زمان، در این دوره قرعه کشی را هم انجام می​داد تا بیشتر به چشم بیاید.
    - مجری - کرونومتر مذکور در بخش دوم ایستاده، مناظره را پیگیری می​کرد تا تنوعی در کارش ایجاد شود.
    - استفاده از تصویر گل و بلبل در پشت سر نامزدها که سخنان ویران​کننده آنها درمورد وضعیت کشور را به نوعی خنثی می کرد.
    - همچنین به خاطر کمبود زمان، در این دوره هیچیک از نامزدها نتوانست از عبارت مشهور «من چقدر وقت دارم؟» یا «این چقدر وقت داره؟» استفاده کند.
    - با توجه به هماهنگی​های انجام شده، در این دوره کار به اقوام و خانواده افراد کشیده نشد که االبته از هیجان مناظرات هم کاست.
    - در این دوره، کارشناسان خبره رسانه ملی برای جلوگیری از نشان دادن عکس و سند از سوی نامزدها، خودشان به میزان کافی عکس و طرح نشان دادند و مانع هرگونه «بگم بگم» شدند.
    - همچنین در این دوره قاعده جالبی به طور خودجوش در میان نامزدها حاکم شد. نامزد مورد سوال واقع شده، پشت تریبون به سوال مجری - کرونومتر عزیز در 3 دقیقه پاسخ می​داد، نامزدهای دیگر نیز هرکدام در 90 ثانیه برنامه خودشان را مطرح می​کردند و در پایان نامزد مورد سوال نیز در 2 دقیقه حرف​های خودش را تکمیل می​کرد؛ به عبارتی هرکسی کار خودش را می​کرد و رسما نامزد مورد سوال را به خودش واگذار می​کرد! گویا قرار بر این بود که به نامزد مورد سوال، بی محلی شود!
    و اما چند پیشنهاد:
    - در دور دوم مناظرات، مشاعره نیز اضافه شود تا فضای ملودرام و اسلوموشن مناظره کامل شود.
    - در جلسه بعد همچنین به جای قرعه کشی، از بازی «وسطی» برای قرعه کشی استفاده شود و دو فرد بی​طرف از رسانه ملی، نامزدها را با توپ هدف بگیرند، کسی که بل گرفت یا آخرین فردی بود که سوخت(!) آغازگر رقابت باشد.
    البته برخی کارشناسان و اساتید دانشگاهی نزدیک به رسانه ملی بازی مفرح «موسیقی و صندلی» را نیز برای داغ شدن مناظرات در دست بررسی دارند.
    - افزودن بخش آشپزی در 7 دقیقه برای محک زدن نامزدها جهت آشنایی با دستپخت​شان برای ملت در 4 سال آینده
    - پخش موسیقی سنتی و لب زدن نامزدها و اجرا روی استیج به جای خواننده برای آشنایی با میزان سازگاری با موقعیت​های مختلف
    - اضافه شدن بخش «رسم» با نمره. برای نمونه: برنامه خود را برای مساله جمعیت کشور با رسم شکل شرح دهید(3 نمره)
    - از نامزدهای محترم خواسته شود که هر کدام «یک عدد جوک» تعریف کنند تا ببینیم در هجوم مشکلات می​توانند کام مردم را شیرین کنند یا نه؟
    - برگزاری مسابقه دارت. انجام این مسابقه هم آمادگی جسمانی نامزدها را نشان می​دهد و هم هدفگیری دقیق آنها
    - انجام بازی گل یا پوچ از سوی مجری برای افزایش هیجان مناظرات؛ خالی بازی آزاد است!

BlUe، alakimalaki، ELVIN و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. alakimalaki

alakimalaki insta: amir.shafiee73

1,497
    14,175
    666
    :smile:

Seyed Mahdi از این پست تشکر کرده است.
  3. BlUe

BlUe

627
    721
    238
    راست میگی!!!

Seyed Mahdi و alakimalaki از این پست تشکر کرده اند.