1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

این منم... جوان دیروز

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Feb 15, 2014 در انجمن درد دل

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    ❤(◕‿◕) من هستم، جوان دیروز(◕‿◕)❤

من هستم، جوان دیروز، همان كه روزی درختان به احترامم ایستاده می‌مردند، آسمان بر شانه‌هایم می‌نشست و خورشید پشت سرم حركت می‌كرد.

این منم. همان كه روزی تمام ابرها فقط به خاطر من می‌باریدند و زمین گسترده شده بود تا من خرامان خرامان روی آن راه بروم. فكر می‌كنی هذیان می‌گویم ؟
    نه من امروز توام كه دیروز رسیده بودم.
    من هم مثل تو بودم با همین ستبری سینه و شیرین‌زبانی.من دیروز، امروز تو بودم مغرور و سركش، سربلند و سینه ستبر،
    بی‌قرار، ناآرام، شوریده‌ سر و جوان. امروزم را می‌بینی كه جوانی‌ام را در كوچه‌ها با پشت خم جستجو می‌كنم.

در همین خیابان‌هایی كه تو فكر می‌كنی درختانش به احترام تو ایستاده‌اند، زیر همین باران‌هایی كه دوست داری دو نفره بدون چتر☂ در آن راه بروی، روزنامه بخوانی، اس‌ام‌اس بفرستی، خاطره تعریف كنی و سیاست ببافی
    من در همین جاهایی كه گفتم دارم دنبال جوانی‌ام می‌گردم.

خم شده‌ام تا ببینم در كدام پیاده‌رو، گمشده‌ام را می‌توانم پیدا كنم.

من نه شایسته ‌ترحمم نه لایق دیده نشدن، من را همین گونه كه هستم،
    بپذیرید، من دارم دنبال فردایم می‌گردم....

❦❥❤❥❦
    همین امروز باید سری به وجدان های خفته بزنیم و با یک شاخه گل به دیدن دل هایی برویم که در بزرگی اتاقشان نوازش دستان فرزندان و یا اقوامشان را کم دارند و یادمان باشد ما هم روزی پیر خواهیم شد!

روزی نه چندان دورِ دور، او هم نگاری بوده است...

موضوعات مشابه

analy، *امين*، جیگولی و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من پشتم خم نیست قامتم رساست!

تا حالا شده به فکر پيري خودت بيفتي و ناگهان به خودت بلرزي از سختي و ناتواني آن روزها! تا حالا شده در دنياي خيال و رويا اکسير جواني را از دست جادوگري پير بگيري و سربکشي و سرمست بشی که من ديگر پير نمی شم!! تا حالا شده آرزو داشته باشي پيري خوب و آبرومندي داشته باشي ؟ تا حالا شده از آلزايمر و حواس پرتي خودت در روزهاي پيري هراسان و آشفته بشی و يا از نديده گرفتن؟ همه ما در قبال سالمندان در خانواده و جامعه مان مسئوليم. وجود انسان هاي سال خورده در بين خانواده باعث افزايش رحمت خداوند ه و هر کس که آن ها را احترام بيشتري بگذاره بيشتر مورد رحمت خداست.
    بيسيار ديده شده که افراد سالمندي با دشواري سوار اتوبوس شده اند و جايي براي نشستن نداشتند اما جواناني آسوده خاطر نشستن و توجهي هم ندارن. اسلام و تمام اديان انسان را به احترام به بزرگ ترها توصيه نموده چرا که آن ها عمري را براي رشد و سعادت جامعه وقف کردن و زندگيشونرو در اين راه قرار دادن.
    امام علي (ع) فرمودند: به پيران احترام بگذاريد تاکودکتان به شما احترام بگذارد.
    خيلي از حرف هاي نسل امروز روي دل سالمندان سنگيني مي کند و برايشان غيرمنتظره و نامانوس است رفتارهاي زيادي هست که از جوان تر ها سر مي زنه و سالمندان را مي رنجونه و يکي از اين رفتارها حرمت قائل نشدن به بزرگتر هاست.
    اشک تو چشم پدربزرگ جمع شده و دلش حسابي گرفته که چرا يکي از نوه هايش با سن 24 سال جلوي بزرگترها دراز کشيده و پلي استيشن بازي مي کنه و انگار نه انگار که بزرگتري هست.
    مادربزرگ از اينکه فرزندش وقتي او در مورد موضوعي اظهار نظر مي کند با پرخاشگري به او مي فهماند که بايد سکوت کند چرا که از غم فرزند ديگر عقل مادر بزرگ خوب کار نمي کند و يا بقول خودش به روز نيست !
    قصه ها و اتفاقاتي که بيانگر کم رنگ شدن احترام به نسل سالمند در جامعه است بسيارزیاده اما با اين همه همانقدر که بر روي جوان ماندن برنامه ريزي و فرهنگ سازي مي شود و بودجه ها برآورد مي شود اي کاش خانواده ها و متوليان امور فرهنگي زنگ خطر اين کم رنگ شدن را نيز جدي مي گرفتند چرا که دير يا زود سرنوشت نا نوشته اي است که در مقابل همه ما پهن مي شه!

و اینا درده[​IMG]

*امين*، جیگولی، Moh4m4d و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    تق تق عصا به شیرینی لالایی
    این منم. همان جوان دیروز و پیر‌ امروز، من زندگی را به بازی نگرفتم، در زندگی بازی کردم تا تو شاد بمانی، تا تو بزرگ شوی تا تو جدی زندگی کنی.من روزی کودکی سرحال بودم که فقط آسمان را به خاطر بادبادک‌هایم دنبال می‌کردم. بعد جوان شدم، دوست داشتم رد پرندگان را در آسمان تماشا کنم و فردایم سرشار از آفتاب و امید بود. بزرگسال شدم، پدر شدم، تمام شادی‌هایم در لبخند تو خلاصه می‌شد و صدای جغجغه‌ات مرا تا رویا می‌برد، تا آن سوی ابرها تو را بر شانه‌هایم می‌گذاشتم تا بزرگ‌تر دیده شوی و از آن بالا جهان را بهتر ببینی. از خدا می‌خواهم صدای عصایم شما را اذیت نکند و از شما می‌خواهم مرا ببخشید که تق‌تق عصایم مثل لالایی‌های سال‌های پیشم شیرین نیست
    من پدر بودم. پدر تو که امروزم را فدای فردایت می‌کردم، در شب راه می‌رفتم تا به صبح سپید تو برسم. یادت نمی‌آید ولی من یادم هست که گاهی نصف بیشتر غذایم را به تو می‌دادم و از سیر شدنت لبریز از شادی می‌شدم.
    من آن روز پدر تو بودم در خیال خودم و خودت و امروز پدر تو‌ام در خیال خودم. روزی تمام آرزوی من دست کشیدن به موهای تو بود و دیدن اولین دندانت، جهان را برایم آنقدر شیرین کرد که ولیمه دادم.امروز فقط از نظر تو موقع عطسه کردن متوجه آفتاب می‌شوم.
    کاش می‌دانستی پدر یعنی چه، مادر یعنی چه؟ البته روزی خواهی دانست که دیگر نه از «تاک نشانی خواهد بود و نه از تاک نشان.»
    من سینه‌ام درد می‌کند، چشمم کم می‌بیند، دندان‌هایم دارند می‌ریزند و زبانم دارد سکندری می‌خورد، اما عشق به فرزندانم هر روز جوان‌تر و جوان‌تر می‌شود.این منم، همان کودک دیروزهای دور، پدر دیروز و پیرمرد امروز که شاید خنده‌هایم هم برایت شیرین نباشد. ولی باور کن فرزندم، عـشق تو هر روز جوان و جوان‌تر می‌شود

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    وقتی داری با سرعت زیاد رانندگی میکنی
    هوای سالمندانی رو داشته باش
    که راه رفتنم براشون مشکله

5. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    پیامبر اکرم(ص):هر کس به مو سپیدی بی احترامی کند به من پیامبر بی احترامی کرده است.

6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من دیگر نمی خندم اگر بادکنکی می ترکد

*امين*، Moh4m4d، Admin و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    آدمای خوب زود از پیش ما نمی روند
    متاسفانه ما بودنشان را کمی دیراحساس میکنیم...

*امين*، Moh4m4d، Admin و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    شرمنده می کند فرزند را ، دعای خیر مادر ، در کنج خانه ی سالمندان …

*امين*، Moh4m4d، Admin و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    گاهی به این فکر کن که
    یه روز با همین نگاه مظلوم منتظر یه نگاهی...

Moh4m4d، Admin، شوخ و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    اگه از آدمایی که تو خانۀ سالمندان هستن بپرسی می بینی که بابتِ کارایی که کردن پشیمون

نیستن ! بابتِ کارایی که نکردن پشیمونن !

[​IMG]براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 800 در533 پيكسل .

Moh4m4d، Admin، شوخ و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.