1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اینم یه معما که خودبنده طرح می کنه وهیشکی نیتونه حل کنه!!جایزه دار

شروع موضوع توسط مهربون ‏Nov 24, 2012 در انجمن اسپمکده

1. مهربون

مهربون تخریبگر!! امید وارم امیدوار...

3,500
    6,508
    2,380
    و در ضمن تعداد 8 هات هم اگه بتونم درست بشمارم عزیزم 5 تاس که اگه توجه داشتی بایدبا 3 تا از هر عددی بتونی حاصل رو مساوی 6 بیاری.

2. مهربون

3,500
    6,508
    2,380
    داداش حست اشتباس با عرض شرمندگی با یه علامت تعجب شما شاید کلی جوابا فرق کنه به + یا - هم فک نکنم ربطی داشته باشه !؟ پست 89
    یه راهنمایی غیر محسوس اونجا کردما.
    کل پاسخ دهندگان:
    مهربون: جواب اعداد 2و4 پست اولیه -5 پست یازدهم -6 پست بیست وپنجم -3 پست بیست وهفتم -1 پست یکصدو چهارم
    SHAPARAK: جواب اعداد 8 پست هفدم - 9 مشترکا با ADMIN در پست 49
    ADMIN: جواب اعداد 7 پست سی ونهم و 9 مشترکا با SHAPARAK در پست 52
    BLUE : جواب اعداد 0 در پستهای تقریبا 114 و کاملا صحیح درپست 173(و برابر با 2 امتیاز مثبت ومهم : بدلیل جواب حساس ونهایی)
    امتیازات :
    نفر نخست : مهربون با 6 امتیاز
    نفر ثانی در حکم نخست : مشترکا BLUE & SHAPARAK & ADMIN با 2 امتیاز
    نفر ثالث: سایر شرکت کنندگان با جوابهای حالت گفتگو یا کمک کننده با 1 امتیاز منفی .
    خلاصه گزارش پایانی.

اتنا .. از این پست تشکر کرده است.
  3. Dark Shadow

Dark Shadow Whisper

792
    1,348
    314
    توی یه عملیات ریاضی اولویت با ضرب و تقسیمه که اول ما 2تا 8÷8 داریم که هر دوشون میشه 1 وچون یه منفی پشتشونه میشه -2 پس عدد اول توی این عملایت که 8 هستش رو اگه - 2 بکنیم جواب معادله میشه 6................:sneaky:

مهربون از این پست تشکر کرده است.
  4. مهربون

3,500
    6,508
    2,380
    نمیدونم اونو از کجا شنیدی !!! ولی جمله درستیه در بعضی مواقع .امتحانشم مجانیه یه ماشین حساب بردار ببین میشه یا نه؟!!!! و اما 2 تا ایراد دیگه :1- از 5تا عدد هشت استفاده کردی که باید 3تا استفاده می کردی. 2 - درثانی اولویت بندیت قبول : (8/8) هم مساوی 1 حالا نیگا کن: 8-(8/8)-(8/8)= 8-1-1 = 8 - و نامساوی با6 میشه؟؟؟!!!! نه عزیزم!؟

عدد اول توی این عملایت که 8 هستش؟؟!!!آهان حالا فهمیدم .شما از راست به چپ نوشتی !!؟؟ نه؟؟ بله حاصل میشه 6 ولی با 5 تا از 8 نه با 3تایی که صورت مساله خواسته؟!!!

5. Dark Shadow

Dark Shadow Whisper

792
    1,348
    314
    در مورد اینکه گفتی از 5تا 8 استفاده کردم رو قبول دارم چون دقت نکردم که باید از 3 تا استفاده میکردم....
    و اما در مورد اینکه گفتی 8-1-1 برابر میشه با 8 دقیقا داری اشتباهی رو میکنی که بقیه انجام میدن ببین من که اینجوری ننوشتم که:
    8(-1)(-1) من نوشتم:8 - 1 - 1 که اگر 2تا منفی1 داشته باشیم سر جمع میشن -2 پس اگر 8 رو منهای 2 بکنیم میشه:6
    در ضمن اینکه گفتی اون جمله رو از کجا شنیدم باید بگم که باید یه سری به کتاب سوم دبستان که ضرب و تقسیم یاد میدادن بزنی...
    فکر نمیکنی که توی اون 2تا ایرادی که گرفتی توی قسمت دوم یکم اشتباه کردی؟؟؟؟؟؟
    ولی به هر حال من قبول دارم که باید از 3تا عدد استفاده میکردم....
    و نکته آخر اینکه من به دلیل مشکلی که کامپیوترم توی نوشتن فرمول های ریاضی داره مجبور شدم که از راست به چپ بنویسم

6. مهربون

3,500
    6,508
    2,380
    ببین عزیزم تو همون سوم دبستان هم گفتن که ریاضیات رو از چپ به راست میخونن . نه؟؟!!
    من حاصل رو منفی هشت آوردم یه بارتست کن!!
    تو سوم دبستان به شما گفتن هر جایی اولویت با ضرب وتقسیمه نه؟! 8/8+8 خب حاصل رو بهم میگی؟!! نه تو بعضی مواقع فرق داره باید از علایم خوب وبجا استفاده کنی، منظورم این بود.
    نکته آخرت: همه همینجوری میتایپن ومشکل از تایپه. باید از آخر به اول بنویسی.

7. مهربون

3,500
    6,508
    2,380
    بازم تو آخر جمله قبلیم گفتم که منظورت رو از اون جمله ی بولد شدت فهمیدم و جوابت از راست به چپ درسته. ممنونم.

8. marzieh

marzieh

6,019
    4,021
    553
    :205:

9. مهربون

3,500
    6,508
    2,380