1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ایران......

شروع موضوع توسط MM75 ‏Aug 15, 2013 در انجمن تاریخ

1. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    نژاد پرستی هم تعریف کنید!
    نژاد پرستی اینه که مردم کشورتان و نژادهای کشورتونا محترم بشمارید؟

2. avril lavigne

avril lavigne یه کاربر قدیمی

758
    3,191
    411
  3. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    راستش واقعا الان حوصله ی این که برات سند و مدرک بیارم ندارم معذرت می خوام
    منظور من اسلام نیست منظور من عرب زدگی هستش
    پیروی از اونا نه از اسلام
    البته اعتراف می کنم من یه ذره نژاد پرستم بعضی وقتا خودم از دست خودم حرصم می گیره
    ولی در نقش فوق العاده پر رنگ اعراب توی از بین بردن فرهنگ ناب ایرانیمون شکی نیست می دونی اخه مسلمون شدنمون هم درست نبود یه سری عرب وحشی به خونه های مردم حمله کردن و شمشیر گذاشتن زیر گلوی زن و بچه ی مردم گفتن یا مسلمون میشید یا می میرید ( این واقعیته نگو مدرک بیار حالم خوب نیست به خدا )
    واقعا بعد از ورود عرب به کشور ما چه اتفاق خوبی ( به واسته ی اونا) برای ایران و ایرانی افتاده ؟ هیچی فقط بد بختی و فلاکت حتی زبونمونم ازمون گرفتن

mehrnaz joon از این پست تشکر کرده است.
  4. mehrnaz joon

mehrnaz joon خداحافظی با مهربانی :|

1,212
    2,320
    337
    اره الان اکثره کلمات و حتی اسمای بچه هامونم عربیه
    چرا اسم ایرانی نمیذاریم؟
    همش شده فاطمه و زهرا و حسن و حسین و محمد
    من عاشقه ائمه م ولی بابا داشتن این اسما لیاقت میخواد که هر کسی نداره
    چرا اسمه بچه هامون کوروش و داریوش و ماندانا و..... نیست؟
    کدوووم عربیه که اسمه بچه شو اسمه ایرانی انتخاب کنه؟

afsoon از این پست تشکر کرده است.
  5. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    نه ابجی چنین جیزی نیست...
    قبل از حمله ارتش اسلام به ایران پیامبر به پادشاه حکومت ساسانی نامه فرستادن و از دین اسلام گفتن و دعوتش کردن به اسلام که اون ماجرای پاره کردن نامه پیامبر پیش اومد و قس علی هذا
    وقتی سپاه اسلام به ایران حمله کرد اکثر مردم ایران از اسلام پشتیبانی کردن و جلوی سپاه اسلام
    قرار نگرفتن چون مردم در سختی بودن و مورد ظلم بسیاری قرار میگرفتن در حکومت ساسانی...برای همین ایران بدون خونریزی تصرف شد
    اگه اتفاقایی هم افتاده طبیعیه چون جنگ بود...بعدشم اگه اتفاقای بدی بوده این از اسلام نیست...اسلامی که دین مروت و مردونگیه...اسلامی که دین مهربونیه...اسلامی که قواعدش از مهربونی و لطافت میاد دین تجاوز و زورگویی نیست!
    این اشکال مسلمونی بعضی از ماست...
    ابجی من خیلی کم به کسی کتاب معرفی میکنم اما چون میدونم اهل مطالعه ای و منطق و دلیل کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام را بخون که از دانشمند بزرگ عصر ما شهید مطهری...با منابع معتبر و دلایل عقلی
    من چند سال پیش یه تورقی کردم اگه بگیری در حد تورق زدن هم اطلاعات خوبی به دست میاری...منم به این فکر افتادم برم یه تورقی بکنم
    اگه سوال دیگه داشتی بپرس بلد بودم در خدمتم اگه بلدم نبودم برات میپرسم...

6. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    نه ابجی چنین جیزی نیست...
    قبل از حمله ارتش اسلام به ایران پیامبر به پادشاه حکومت ساسانی نامه فرستادن و از دین اسلام گفتن و دعوتش کردن به اسلام که اون ماجرای پاره کردن نامه پیامبر پیش اومد و قس علی هذا
    وقتی سپاه اسلام به ایران حمله کرد اکثر مردم ایران از اسلام پشتیبانی کردن و جلوی سپاه اسلام
    قرار نگرفتن چون مردم در سختی بودن و مورد ظلم بسیاری قرار میگرفتن در حکومت ساسانی...برای همین ایران بدون خونریزی تصرف شد
    اگه اتفاقایی هم افتاده طبیعیه چون جنگ بود...بعدشم اگه اتفاقای بدی بوده این از اسلام نیست...اسلامی که دین مروت و مردونگیه...اسلامی که دین مهربونیه...اسلامی که قواعدش از مهربونی و لطافت میاد دین تجاوز و زورگویی نیست!
    این اشکال مسلمونی بعضی از ماست...
    ابجی من خیلی کم به کسی کتاب معرفی میکنم اما چون میدونم اهل مطالعه ای و منطق و دلیل کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام را بخون که از دانشمند بزرگ عصر ما شهید مطهری...با منابع معتبر و دلایل عقلی
    من چند سال پیش یه تورقی کردم اگه بگیری در حد تورق زدن هم اطلاعات خوبی به دست میاری...منم به این فکر افتادم برم یه تورقی بکنم
    اگه سوال دیگه داشتی بپرس بلد بودم در خدمتم اگه بلدم نبودم برات میپرسم...

7. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    حتما میرم دنبالش ممنون ازت :wink:

8. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    این مشکل مسلمونی ماستا دیروز ملموس درکش کردم
    تو سایت با یه بنده خدایی دعوام شد منم که میشناسی یهو خونم جوش میاد:16:
    خلاصه بد دعوایی شد بهم یه چیزی گفت که همه وجودم لرزید!
    گفت تو که ادعا دین و ایمونت میشه و ازت توقع نداریم و من هرکیا مثل تو ببینم بدم میاد و .... چون فقط ادعاتون میشه¡¡¡¡

تعجب کردم اخه هر کی دیگم بود مث من قاطی میکرد که اس ام اس توهین کنه و ...
    با اینکه تقصیر اون بود من عذرخواهی کردم
    به خودم گفتم اگه خدا بهت لطف کرده دوستات تو را به یه دید دیگه میبینند هر چند نیستم باید مراقب باشی که مث بقیه رفتار نکنی با کسی که بهت توهین کرده
    ابجی مشکل مسلمونی ماست نه اصل دینمون...
    دیروز مشکل من بود که ادعای دین و ایمونم میشه نه دین و ایمون زیبام
    من زیبا نیستم نه دینم
    همیشه تمیز قائل بشیم....

9. ~pegah*~

~pegah*~ بدوتندتر نمی رسی عمرا

1,270
    2,874
    357
    افسون رمانمو بخون به درد تو می خوره مخصوصا پست اولش

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  10. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    از ادمای متظاهر متنفرم ادعای دین و ایمان دارن ولی هزار جور گناه می کنن
    دین و ایمان رو فقط تو حجاب و نماز می دونن فقط بلدن جا نماز اب بکشن زیر اب زنی و خبر چینی و دروغ و تهمت و غیبت رو دروغ نمی دونن ولی یه اهنگ گذاشتن تو مجلس عروسی رو گناه کبیره می دونن و همچین نگاهت می کنن انگار امام حسین رو تو کشتی بد بختی من اینه که دور و برم پر از این ادما به خدا حالم دیگه داره بهم می خوره از این زندگی
    زنه به من میگه دخترم می دونی شما عطر می زنی میری بیرون فرشته ها لعنتت می کنن ؟ اخه من چی بگم به این ؟سرمو به کدوم دیوار بکوبم
    تو فامیلمون یه دختره بود خیلی دنبال پسرا و این حرفا بود ولی چادری بود ( من تیپم معمولیه یعنی چادری نیستم ولی حجابم خوبه در حد استاندارده) این دختر خانوم بالاخره لو رفت کارش و پدر و مادرش فهمیدن اون وقت مادرش به جای این که یقه ی دختر خودشو بگیره اومده میگه از اول هم نباید می ذاشتم دخترم با این دختر مانتویی ها بگرده (منو می گفت) حالا من بدبخت تو زندگیم یه دونه دوست پسر تلفنی هم نداشتم چه برسه به چند تا چند تا دوست پسر داشتن و ..... تازه من چقد دختره رو جلوشو گرفتم و نذاشتم خیلی کارا بکنه وگرنه تا الان خودشو بد بخت کرده بود
    می بینی تو رو خدا چه مردمی داریم ؟ الان تو میگی من بازم دین و ایمان همین ادما رو قبول کنم ؟ به راه این ادما برم ؟ اینا که مثلا مومنن دیگه؟

Goln@r و mehrnaz joon از این پست تشکر کرده اند.