1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اگر به تو آموختند که پسرا شیرن، دخترا موشن ...

شروع موضوع توسط diamondpower ‏Oct 11, 2014 در انجمن روابط دختر و پسر

1. اگر به تو آموختند که پسرا شیرن، دخترا موشن
    شهید مطهری به من اموخت
    زن و مرد متفاوت هستن و نباید یکسان باشن چون تشابه حقوق ظلم به زن است، و اینکه تشابه حقوق با تساوی حقوق فرق داره

اگر غیرت را دخالت آموخت و با حیا شدن را در صندوق کردن؛شهید مطهری به من گفت غیرت، عشق مرد به ناموسش است؛ و حیا، احترام زن به خودش

اگر گفتند که مرد میتواند زنش را بزند؛
    اسلام من به من آموخت که زن ریحانه است و مرد وظیفه دارد تمام اسباب راحتی و آسایشش را فراهم کند...

اگر به تو آموختند که بی حیایی زن برایش آزادیست و ما با چادر او را اسیر میکنیم؛
    شهید مطهری به من آموخت که حجاب امنیت است و بی حجابی اسیر دست مردان هوس باز شدن

اگر گفتند که زن عقلش نصف مرد است و نمی تواند به تنهایی در دادگاه شهادت دهد؛
    شهید مطهری به من گفت که زن احساسات و عواطفش دوبرابر مرد است و از این رو ممکن است در شهادت دادن دچار تزلزل شود و اینکه بخاطر شهادتش گرفتار تهدید و آسیب نشه

اگر به تو گفتند که دیه زن نصف دیه ی مرد است چون ارزشش کمتر از مرد است؛ شهید مطهری در کتاب حقوق زن به من آموخت که اگر مرد کشته شود برای اینکه مادرت در آسایش تو را بزرگ کند، دیه مرد بیشتر است.
    اگر بتو گفتن ارث پسر سهم ارث پسر دو برابر دختره
    بمن یاد دادن که اون سهم اضافه برای اینه که مرد باید خرج زنو بچه بده

Frozen Heart، meshkat1371، αɾҽғҽԋ_αв و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. αɾҽғҽԋ_αв

αɾҽғҽԋ_αв روزگاریــ اگر دیوانه اتــ بودمــ گذشتــ ...

477
    4,260
    12,461
    واااااااااااااااااای.مرسی عالی بود.واغعنم یه سری چیزا خیلی بد جا افتاده تو جامعه ما

Frozen Heart و diamondpower از این پست تشکر کرده اند.
  3. soraia

soraia

121
    5,568
    17,677
    عالییییییییییییییییییییییی بود

Frozen Heart و diamondpower از این پست تشکر کرده اند.