1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اولین هفته تریبون آزاد (موضوع : روابط نامشروع)

شروع موضوع توسط barfi ‏Jan 31, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. Mariツ

Mariツ وقتی خودت در خود گرفتاری هر گونه یِ زنجیر یعنی هیچ

1,617
    4,460
    28,740
    دوستان این مواردیه تو چندتا از تحقیقات و مقاله و وبلاگ برای هدف از برقراری رابطه بین دختر و پسر ( نمیگم نامشروع چون هنوز واسم حل نشده مشروعیت رو چی تعیین میکنه...!)

اگه درسته میتونید امتیاز بدید یا مواردی رو بهش اضافه کنید :

. 1) بدست آوردن نیازهای عاطفی و روانی (مانند محبت، توجه، حمایت، امنیت، عشق )

2) پاسخگویی به حس کنجکاوی در مورد جنس دیگر و اقدام به کسب تجربه

3) وقت گذرانی و پر کردن وقتهای خالی و کسب لذت

4) انتقام گرفتن از جنس مخالف و نارو زدن به منظور کاهش فشار شکستهای قبلی

5) شناخت بیشتر وپیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج

6) چشم و همچشمی و تقلید از دیگران بویژه همسالان

7) خیال پروری و رویا پردازی در مورد جنس دیگر (تفکر سیندرلایی )

8) برآورد ميزان جذ ابيت و توانايي برقراري ارتباط

9) کسب موقعیت و وجهه در بین گروه دوستان

10) بدست آوردن نیازهای مادی وجبران برخی از کمبودها در این زمینه

11) تشفی خاطر و ارضای نیاز جنسی

12) یافتن فردی به عنوان حامی و نجات بخش از مشکلات و سختی ها

13) غلبه بر برخی مشکلات شخصیتی و رفتاری مانند خجالت و شرم ، کمبود اغتماد به نفس و .......

14) نشان دادن استقلال و قد علم کردن و مبارزه طلبی در برابر والدین و یا عوامل تربیتی

15) کارآزموده و پخته تر شدن در ارتباط با جنس دیگر و کسب تجربه برای برقراری ارتباط بهتر با همسر آینده و بی دست پا نبودن

16) فشارگروه و تبعیت به منظور دریافت پذیرش برای قرار گرفتن در گروه دوستان

setareh، barfi و Admin از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    تعریف کلی از ویژگی های ارتباط سالم :

1 . هدف ارتباط مشخص و روشن است و هردو طرف اهداف و مقاصد مشترک دارند.
    2 . برقراری ارتباط با اهداف و شرایط ( اقتصادی ، خانوادگی ، تحصیلی ، مالی و ... ) طرفین هماهنگی دارد.
    3 . تعداد و میزان زمان ارتباط روشن و با هدف از ارتباط هماهنگ است . و بر سایر اهداف زندگی تاثیر سوء ندارد.
    4 . هردو طرف ویژگیهای و خصوصیات روانی و جسمانی جنس دیگر طرف دیگر را می دانند.
    5 . ارتباط بر اساس شناخت واقعی است.
    6 . رابطه بر اساس تفکر و منطق و احساس شکل گرفته.
    7 . در طول ارتباط هریک خود را مسئول خود و دیگری می داند.
    8 . پایه ارتباط براساس شخصیت رشد یافته و سالم بنا شده.
    9 . رابطه صرفا بدلیل نگاه جنسیتی برقرار نشده است بلکه از مقوله روابط انسانی است.
    10 . ارتباط جنبه تقلیدی و ناخواگاه ندارد بلکه بر اساس آگاهی برقرار شده است.
    11 . ارتباط بر اساس احترام و رعایت حقوق متقابل برقرار است.
    12 . ارتباط آشکار است و طرفین نگران اطلاع دیگران از آن نیستند ودو طرف هیچگونه قصد و هدف پنهانی از رابطه ندارند.
    13 . در فرایند ارتباط طرفین به سلامت روانی و جسمانی یکدیگر می اندیشند و ارتباط موجب ایجاد عوارض برای طرفین نیست.
    14 . رابطه به سلامت و پیشرفت طرفین در زمینه های فردی و اجتماعی می انجاند.
    15 . در طول ارتباط رفتارها ی طرفین نمایشی نیست و هر طرف رفتارهای واقعی خود نشان می دهد.
    16 . در برقراری رابطه احتمال بروز خطر و صدمات روحی ، روانی و اجتماعی برای طرفین وجود ندارد .
    17 . ابتدا آشنایی لازم از طریق صحیح صورت می گیرد وبعد رابطه برقرار می شود.
    18 . حدود ارتباط معلوم است و هردو حدود خود را رعایت می کنند ( حد ارتباط در حد رابطه ی من و اوست ).
    19 . قانون برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی پیش بینی ها و حمایتهای لازم را کرده است.

setareh و barfi از این پست تشکر کرده اند.
  3. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    تعریف کلی از ویژگی های ارتباط ناسالم :

1. هرکدام هدف خود را دارند و اهدافشان و مقاصدشان برای هم روشن نیست.
    2. ارتباط بدون در نطر گرفتن شرایط ( اقتصادی ، خانوادگی ، تحصیلی ، مالی و ... ) طرفین و هماهنگ با اهداف نیست . .
    3. تعداد و میزان ازتباط نامشخص و ناهماهنگ با هدف و سایر اهداف زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد.
    4. از ویژگیهای روانی و جسمانی جنس دیگر آگاهی ندارند.
    5. ارتباط بر اساس تخیل و رویا پردازی است.
    6. رابطه بیشتر بر پایه احساس ، غرایز و عشق احساسی شکل گرفته.
    7. در طول ارتباط هریک تنها به خود می اندیشند و در قبال دیگری احساس مسئولیت ندارند.
    8. ارتباط برای رفع نیازها و کمبودهای عاطفی روانی ، مادی و..... برقرار می شود.
    9. ارتباط با انگیزه های شهوانی و نگاه جنسیتی بر قرار می شود.
    10. ارتباط بر اساس تقلید و یا تحت تاثیر دیگران برفرار می شود.
    11. گاه ارتباط بر اساس اجبار و تهدید و ترس از عواقب بعدی آن برقرار می شود.
    12. ارتباط پنهانی و بدور از نگاه دیگران است.
    13. فرایند ارتباط موجب وارد آمدن صدمات روحی - روانی و جسمانی به یک یا هر دو طر ف ارتباط می شود.
    14. رابطه موجب شیوع بی بند و باری و رفتارهای خارج از قواعد اخلاقی ، دینی ، قانونی و انحطاط اخلاقی می شود.
    15. در طول ارتباط رفتارها واقعی نیست و بصورت نمایشی و برای جلب طرف دیگر و رسیدن به اهداف شخصی است.
    16. احتمال بروز خطر و عوارض روحی روانی و اجتماعی برای طرفین بالا و غیر قابل پیش بینی و پیشگیری است.
    17. ابتدا با هم رابطه عمیق بر قرار می کنند و سپس با خصوصیات و ویژگی های هم آشنا می شوند .
    18. حدود ارتباط نامعلوم و یکی یا هر دو از حدود خود خارج می شوند (حد ارتباط در حد را بطه ی من و شما و یا من و توست ).
    19. قانون قادر به پیش بینی ، پیشگیری و انجام های و حمایت لازم در صورت برو خطرات احتمالی نیست.

4. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    نتیجه گیری در قالب دو تا سوال :

1 - رابطه ی دختر و پسر بیشتر در مقوله ی روابط سالم قرار می گیرد یا ناسالم ؟ (یا همون مشروع و نا مشروع؟)

2 - هرکسی رابطه با جنس مخالف داشته باشه( رابطه اجتماعی نه، رابطه خصوصی) می شه گفت یقینا این رابطه ناسالمه؟

5. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    نظرتون لطفا :

حتی در فضای نیمه‌تاریک کافی شاپ هم می‌توان نگرانی را در نگاهش خواند. هر چند ثانیه یک بار نگاهی به ساعتش می‌اندازد و از کند بودن حرکت عقربه‌های آن تعجب می‌کند. کم‌کم به ساعت تعطیلی مدارس نزدیک می‌شود و وقتش دارد به پایان می‌رسد که پسر بدون عجله و با آرامش وارد کافی‌شاپ می‌شود و سر میز او می‌نشیند.

چند سال بعد وقتی با نگاه کردن به کودکش که در گوشه اتاق مشغول بازی است به آن دوران می‌اندیشد که دزدکی و دور از چشم خانواده‌اش ساعت‌هایی را با پسری در کافی‌شاپ و پارک‌ها و خانه اش گذرانده است، با خود می‌گوید، حالا که ناخواسته مادر کوچکی است باید بیش از این مراقب فرزندش باشد، خصوصا که بعد از جدایی از او باید خود به تنهایی از فرزندش مراقبت کند.
    به زندگی از دست رفته‌اش می‌اندیشد، به تحصیلات نیمه‌کاره‌اش و به خانواده‌ای که هنوز بعد از چند سال از او به خاطر اشتباهش، انتخابش و بی‌احترامی به نظرشان، دلخورند.

شاید این داستان تکراری خیلی از دخترانی باشد که در سنین نوجوانی و حتی در سنین بالاتر، از یک دوستی ساده شروع می‌شود و با بهانه عشق و دلبستگی که بیشتر رنگ و بوی هوس داره به خاطر رابطه جنسی اشتباه و عواقب اون ، به ازدواج می‌کشد و در بعضی موارد بعد از مدت کوتاهی به طلاق ختم می‌شود...!

البته کمتر از 50% روابط ممکنه اینطور باشه!!!

setareh، barfi، ღҲ̸☜ نیـمــ☠ــا ☞Ҳ̸ღ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431

ممنون از ادامه بحث و پیدا کردن تحقیق و مقاله ، فقط اگر لطف میکردید به جای قرار دادن کل مقاله و تحقیق ، خودتون اونچیزی که از مقاله رو دریافت کردید رو به طور خلاصه ذکر میکردید خیلی بهتر بود یعنی برداشت خودتون به صورت یک صحبت عامیانه ، این نوع مقاله و تحقیق عالی هستن و من منکر خوب بودنش نمیشم ولی حاصل از ایجاد تریبون آزاد صحبت ها و دردل های دوستان و کاربرای انجمن هست .

setareh، barfi، Mariツ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    برداشت خودم بود تقریبا و خیلی تغییرات توش دادم چیزایی که خودم قبول نداشتمو حذف کردم یه چیزایی رو اضافه... اگرم میشد خلاصش کرد دیگه خب بحثو ادامه نمی دادم چون دوستان دیگه تو 2 روز اول بحثو خلاصه و جمع بندی کردن و... درواقع این پستا رو گذاشتم که بچه ها نظرشونو بگن!

setareh، barfi و New_Sense از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    ولی خب اگه فکر میکنید مخاطب نداره حذفشون کنید که بچه ها به مشکل نخورن.

setareh و barfi از این پست تشکر کرده اند.
  9. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431

اگر به حرف من شما زودی بهتون بربخوره و ناراحت بشید و زودی نوشته خودتون رو گزارش کنید که اسپم هست و باید حذف بشه ، اینجور سنگ رو سنگ بند نمیشه دوست عزیز

من نظرم رو گفتم نگفتم که کار شما اشتباه هست برعکس تریبون آزاد برای تبادل و اختلاف نظر هست ،در ضمن من خیلی محترمانه نظرمو رو گفتم ولی شما خیلی سختگیرانه برخورد کردید. خواهش میکنم تو این موارد سخت نگیرید و ناراحت نشید ؛ ممنون

setareh، barfi و Mariツ از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. Mariツ

1,617
    4,460
    28,740
    نه مطمئن باشید سخت گیری ناراحتی درکار نیس مرسی که نظرتونم گفتین!

barfi و New_Sense از این پست تشکر کرده اند.
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.