1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اولین هفته تریبون آزاد (موضوع : روابط نامشروع)

شروع موضوع توسط barfi ‏Jan 31, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. ✔Javad-fa✔

✔Javad-fa✔ بچه ترازاونی که برات وقت تلف کنم!

3,804
    20,188
    29,145
    رابطه ی دختر وپسرخودش مشکلی نیست چیزیی که تمام جوامع دنیا باهاش روبروشدن کاریم ندارم که همین روابط خودش به چه دلایلی شروع میشه:smile:
    ولی مشکل اساسی ازاونجایی شروع میشه که یکی ازطرفین رابطه (چه دخترچه پسرمطمئن باشیدهمون اندازه ایی که پسرا خیانت میکنن دختراهم همین کارومیکنن)پس ازانجام سکس یاحتی بدون انجام سکس به طرف دیگه خیانت میکنه وباعث میشه که طرف مقابلش جبران اون خلا عاطفی وروحی که قبل ازشروع اولین رابطه به دیگری رو بیاره وچون هیشکدوم واسه هم اولین وآخرین نیستند این کارادامه پیدا میکنه وباعث میشه جامعه وضعی مثل وضع الان کشور ماپیدا کنه!
    بازم میگم هرچی ازقبل ازآمادن به یک کشور نیازبه آمادگی وزمینه سازی داره...ازقدیم هم گفتن پیشگیری بهترازدرمان است...آخه اگه ازاول توکشورمون زمینه سازی شده بود الان هم چین تاپیکی اصلا زده نمیشد...مشکل ماکشورهای جهان سوم همینه صبرمیکنیم مشکل یامسئله توکشور خوب رشد کنه که نشه دیگه جلوشوگرفت وبعدش می فهمیم که باچه بدبختی روبروهستیم ومی خوایم اقدام به درمان وحل مشکل کنیم که این قطعاکار خیلی سختیه وبه این راحتی هانمیشه باهاش به جدال پرداخت...
    وضع الان مااین جوریه...البته بازم میگم نظرشخصیه منه:smile:

Mariツ، barfi، setareh و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431
    تا اینجا یه جمع بندی کلی میتونیم داشته باشیم

رابطه مشروع و نامشروع یه امر فرهنگی در بطن جامعه که نیازمند تابو شکنی هست . تو این امر فرهنگی و تغییرات اولین مرحله نیازمند خودسازی و تغییر شخصیت هر فرد ، شخصیت هر فرد بر میگرده به میزان سواد و آموزش و خانواده ، خانواده برمیگرده به نسل قدیمی تر و کاملا" سنتی و تغییر ناپذیر یا یه سختی تغییر پذیر ، سواد و آموزش بر میگرده به آموزش کشور و دولت ، بخش آموزش و دولت بر میگرده به قانون جامعه ، قانون جامعه برمیگرده به حکومتی که در جریان هست و حکومتی که مخالف با تابو شکنی و سنت شکنی ؛
    دلیل مخالفت : مشروعیت حکومت خودشون و اهرم فشار : دین و تعصب و غیرت ،

عامل عقب موندگی چیه ؟ ارتباط نداشتن با هیچ جامعه پیشرفته ای ؛ فارغ تحصیل شدن از دانشگاه بدون هیچ دانشی ، پایین بودن سرانه مطالعه کشور ، و سیاست های غلط فرهنگی
    و خیلی چیزای دیگه

راه حل : اول از هرچیزی خیلی بخونیم و خیلی بدونیم و خیلی سوال کنیم و خودمون رو به عنوان پدر و مادرای نسلای دیگه آماده کنیم .

دوم تابو شکنی کنیم و هم فکری کنیم ، و انجمن های مجازی و انجمن های واقعی تشکیل بدیم یعنی چی ؟ یعنی اینکه انجمن یا اکیپ دوستاتون رو همانطور که بحثای شوخی و خنده میکنید هر هفته یه روزشون بزارید بحثای فرهنگی و علمی کنید کارای فرهنگی کنید ؛ تو جامعه ما تفکرای گروهی به شدت کمه ، به دور از ظاهر و تیپ و قشر بالا شهر و پایین شهر این اکیپ تو دنیای واقعی میتونه باعث شه کارای جمعی رو یاد بگیریم ،

سوم با آدمای متخصص تو حوزه مختلف از جامعه شناس بگیر تا راننده تاکسی مشورت کنیم

چهارم به جای تقلید از خارجیا خودمون یه پا خارج باشیم ؛ خودمون ایده بدیم ؛ مشکل ما کمبود ایده هست ، خیلی زیاد حرف میزنیم زمانی که یه نفر بگی خلاقیت و ایده بده بلد نیستیم ، خیلی مهمه که ایده نو بدی ، تو زمینه های تخصصی خودتون که استادید ،

پنجم ایرانی باشیم و ایران دوست داشته باشیم خیلی مهمه ، ما الان بحث فرهنگی میکنیم ولی تاریخ مملکت رو بلد نیستیم بناهای قدیمی و باستانی رو بازدید نمیکنیم .

بازم هست ببینیم بحث تا کجا کشیده میشه .

Mariツ، barfi، Admin و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. JOUDIaBot

JOUDIaBot گل همیشه خندون

737
    3,259
    10,005
    ندونسته، ازچیزی، که، هیچ، چیزنمیدونم، دربارش، پیروی، نکنیم

Mariツ، barfi، setareh و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. setareh

setareh ღشرمنده دستای پینه بسته پدرممღ

10,641
    63,408
    88,247
    والامانگفتیم دوستی چیز بدیه:279:
    چند تااز دوستای خودم هم با دوست پسراشون ازدواج کردن وخیلی هم خوشبخت هستن..
    ما میگیم تواین رابه نباید رابطه رو به ... کشید:279:
    فقط برای آشنایی برای ازدواج :smile:
    کسیم که نمیتونه خودشو نگه داره باید وارد این رابطه ها نشه
    تا ی دختری رو به بازی بگیره وبعد چند وقت هم که سیر شد..ببگه خداحافظ:279:

Mariツ، barfi و ✔Javad-fa✔ از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. ✔Javad-fa✔

✔Javad-fa✔ بچه ترازاونی که برات وقت تلف کنم!

3,804
    20,188
    29,145
    قبول دارم حرفتو ستاره:smile:
    واسه همینم گفتم تغییروباید ازخودمون شروع کنیم :smile:

Mariツ، barfi و setareh از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,498
    24,596
    62,574
    اوه عجب استقبالی شده، انتظار این استقبال رو نداشتم واقعا
    بحثا زیاد بود نشد همه رو بخونم، ممنون از بهراد برای جمع بندی نوشته های قبلی

بهراد اشاره خوبی هم کرد برای راه حل
    به نظر من که همه این مشکلات ریشه در این داره که ما خودمون رو نمیشناسیم و اجازه میدیم بقیه برای ما تصمیم بگیرن، برای ما برنامه ریزی کنن و هرجور و به هر سمتی که خواستن بکشن، و ماهم به دلیل عدم آگاهی که تو صحبت بهرادم اشاره شد به راحتی اب خوردن تاثیر میگیریم

در مورد همین بحث نگاهی کنیم به تاثیر تکونولوژی و .... و یکم بریم عقب تر
    زمانی که روم های یاهو فعال بود
    90 % کسایی که از اینترنت استفاده میکردن حداقل روزی یبار بهش سر میزدن
    بیشتر بحث ها هم حول سکس و ... میچرخید
    چه تو روم ها چه تو گفتگوهای خصوصی
    ولی از یه چیزی غافل بودیم، ابزاری که داریم ازش استفاده میکنیم دست کسایی هست که هیچوقت راضی نبودن سر به تنمون باشه
    بعد یه مدت از این استفاده که میشه گفت اوجشم بود شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مثل فارسی وان و ... متولد شدن
    محتواش دقیقا حول بحث های بود که ماها تو چت هامون در موردش صحبت کرده بودیم

میشه گفت اونها با انالیز صحبت های ایرانی ها، اومدن واسمون تصمیم گرفتن ، برنامه ریزی کردن و اون هارو عملی کردن
    مردم ماهم جزو کشورهایی که سرانه مطالعه در اون خیلی کم هست
    اصلا میشه گفت کلا بی سواد هستیم، چون اگه سواد داشتیم برای مخالفت با حکومت و یا تابو شکنی نمیومدیم کاری که تو اون حکومت ممنوع هست رو انجام بدیم و پیش خودمون بگیم عجب ادمی شاخی هستیم که کار خلاف قوانین انجام دادیم
    یا با فحاشی کردن به بقیه بخوائیم نشون بدیم روشن فکر هستیم
    همه این موارد باعث میشه در مقابل همین تصمیم گیری هایی که برامون شده خیلی راحت تاثیر بگیریم، ناخودآگاه بریم تو چاهی که برامون کنده شده

در مقابل همه اینها ضعف شدید دولت در فرهنگ سازی هم باید اضافه کرد
    دولتی که میدونه نتیجه استفاده از همین ابزارها چی هست، ما هم میدونیم، ولی به جای فرهنگ سازی میاد از روش زور و تهدید و فیلترینگ و ... که خودش عمده دلیل حریص تر شدن مردم برای استفاده از همین ابزارها هست استفاده میکنه
    بماند که اصل حکومت یه ضعف بزرگ هم داره و اونم اینکه همه اقشار جامعه رو در نظر نگرفته و کلا همه رو به عنوان شیعه 12 امامی ناب میبینه و هیچ جوره نمیخواد قبول کنه که افراد با سلایق و اعتقادات مختلف در جامعه وجود داره و برای اینکه اونها رو بقیه تاثیر نذارن بهتره یه فکری به حالشون بشه

حرف اخرم اینکه نمیشه همه تقصیرهارو به گردن مردم انداخت، استفاده نادرست از تکنولوژی و ضعف فرهنگ سازی کشور عمده ترین دلایل بروز یه همچین موردی در کشور هستن و میشه با بالا بردن سرانه مطالعه کشور، فرهنگ سازی درست (نه زور و تهدید و فیلترینگ) و آگاهی رساندن درست به مردم میتونه از شدت گرفتن این مسئله جلوگیری کنه، هرچند دیگه نمیشه کنترلش کرد

خیلی از عوامل دیگه ای هم هستن که فعلا بهشون اشاره نمیکنم تا ببینیم بحث به کدوم سمت خواهد رفت

setareh، Mariツ، barfi و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. barfi

barfi پشت کنـــــــــکوری :) همراه انجمن

20,480
    50,615
    29,361
    هی نگو عادی شده عزیزم !
    فک نمیکنم چون هرچی مد شد و عادی همه باس دنبالشو بگیرن !
    من کاملا با اینکه یه بچه 6 ساله گوشی گرون قیمت داشته باشه مخالفم چون پدر مادر ها یگوشی میخرن و دیگه کلا بیخیال میشن متاسفانه
    بجای اینکه بچشون کنترل کنن که چی میبینه چیکار میکنه
    اگه کنترل میشد یه بچه 1 ساله هم هیچ عیبی نداره!
    وقتی ما به این فرهنگ نرسیدیم که آدما نیاز به مراقبت دارن !
    نیازه یه مادر وقتی یه فیلمه س ... ی تو گوشی بچش دید برخورد کنه نه با دعوا و بحث نه با توقیف
    با مهربونی
    باید بهش بگه که هرچیزی وقتی داره
    چون همچی مد و عادی شده اینقدر سن بلوغ کاهش پیدا کرده
    بنظر من باید جلوی کاهش سن بلوغ گرفته شه تا بقول بهراد یه پسر 16 ساله از ساق پایه یه زن خیال نسازه واسه خودش

setareh، Mariツ و ✔Javad-fa✔ از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. barfi

20,480
    50,615
    29,361
    دیگه همه دارین میزنین تو فازه اینکه بگین خودمون مقصریم !
    اره دوستان ما خودمون این جامعه هرزه رو تشکیل دادیم !
    منی که دارم الان مینویسم خودم اصلا قشنگ زندگی نکردم !
    کسایی دوسال پیش تو این انجمن بودن میفهمن حرفامو
    بخصوص سامان که کامل در جریانه !
    اما همین من که بدم که بد شدم یکی باعثش بوده دیگه!
    از یجا ریشه میگرفته دیگه!
    باس دنبال این ریشه بود این علت نه اینکه هی بگیم ما خودمون خراب کردیم ؟!
    خب چرا خراب کردیم!؟

setareh، ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤───، Mariツ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. barfi

20,480
    50,615
    29,361
    خب اون به مصلحت خانوادش ازدواج نمیکرد
    همون شب عروسی به اون پسر میگفت که من تورو نمیخوام !

setareh، ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤───، Mariツ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. barfi

20,480
    50,615
    29,361
    تو چند صفحه اول من یجا گفتم که ما خودمون این جامعه رو میسازیم پس هیچکس خودشو بی تقصیر نشون نمیده فقط قرار نیست داد بزنیم که منم یکی از اینام :16:

setareh، ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── و ✔Javad-fa✔ از این ارسال تشکر کرده اند.
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.