• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

انتقال واحد دوبی دانشگاه شهيدبهشتی به داخل کشور

ارسال ها
2,465
لایک ها
2,196
#1
انتقال واحد دوبی دانشگاه شهيدبهشتی به داخل کشور
به نقل از خبرگزاری فارس: دانشگاه شهيد بهشتي همزمان با توقف پذيرش دانشجو در واحد بين الملل خود در امارات متحده عربي و فراغت از تحصيل دانشجويان آن، اين واحد را به داخل کشور منتقل مي‌کند.
شعباني رئيس دانشگاه شهيد بهشتي تهران با صدور نامه‌اي خطاب به کامران دانشجو، وزير علوم، تحقيقات و فناوري از وي درخواست کرده تا با انتقال واحد دوبي اين دانشگاه به داخل کشور موافقت کند.
گفته مي‌شود با دستور وزير علوم درباره انتقال فعاليت ‌هاي واحد دوبي دانشگاه شهيد بهشتي و پذيرش دانشجوي بومي در اين دانشگاه در آينده نزديک صورت مي‌پذيرد.
پيش از اين نيز مديرکل دفتر گسترش آموزش عالي از تغيير نام برخي "واحدهاي بين الملل" راه اندازي شده در داخل کشور به "پرديس دانشگاهي" به دليل عدم توانايي اين واحدها در جذب دانشجويان خارجي خبر داده بود. با اين وجود وزارت علوم همچنان مصمم است با راه‌ اندازي واحدهاي بين الملل دانشگاه‌هاي دولتي در تهران و مراکز استان‌ها، دانشجويان خارجي بيشتري را به کشور جذب کند.
دراين ميان برخي معتقدند تاکنون تعريف مشخصي از مأموريت واحدهاي بين‌‌الملل و تعريف دانشجوي خارجي، به صورت مستند تهيه نشده است و هدف بيشتر دانشگاه ‌ها از تأسيس چنين واحدهايي راه‌‌اندازي دوره‌ هاي تحصيلات تکميلي و جذب متقاضيان داخل کشور که قصد ادامه تحصيل بدون کنکور در دانشگاه‌هاي برتر را دارند، است. به همين دليل نيز اين واحدها نتوانسته ‌اند توفيق چنداني در جذب دانشجوي خارجي داشته باشند.
گفتني است واحدهاي بين‌‌الملل دانشگاه در خارج از کشور با هدف جذب دانشجويان خارجي و ايرانيان مقيم خارج از کشور راه اندازي شده بود.
 
بالا