1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت

شروع موضوع توسط ®ŁáÐɏ §¡£Vë ‏Jul 4, 2015 در انجمن مد و زیبایی

 1. ®ŁáÐɏ §¡£Vë

  ®ŁáÐɏ §¡£Vë $من و مجتبی$ . . .#شما همه#

  7,932
  22,394
  104,805
  2bfaafe6b506fbac4a8d95b971a6c4c1.

  استفاده درست از زیورآلات ظاهر شما را جذاب‌تر می‌کند و درخشندگی آن باعث بهتر دیده شدن صورت‌تان می‌شود، از این رو برای انتخاب زیور آلات مناسب باید نهایت دقت را به خرج دهید. مثلا شکل و مدل طراحی گوشواره باید با بلندی موها و رنگ پوست‌تان متناسب باشد. همچنین گوشواره مناسب باید با فرم صورت‌تان همخوانی داشته باشد. برای انتخاب گوشواره مناسب ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید سپس گوشواره‌ای متناسب با آن انتخاب کنید. به طور کلی ۸ نوع شکل صورت وجود دارد: صورت‌های بیضی، گرد، کشیده، قلبی، لوزی، مربعی، مستطیلی و مثلثی شکل که به ترتیب به شرح هر کدام و نحوه انتخاب گوشواره مناسب برای هر کدام می‌پردازیم:


  گوشواره مناسب برای صورت بیضی

  به دلیل ساختار این نوع صورت‌ها می‌توانید از هر نوع گوشواره با هر طرح و مدلی استفاده کنید.

  8d465f18f1879889a9efba9e5b233075.

  گوشواره مناسب برای صورت گرد

  با استفاده از گوشواره‌ای بلند گردی صورت‌تان کمتر به چشم می‌آید، گوشواره‌های اشکی بلند و گوشواره‌های لوستر شکل بهترین گوشواره برای صورت‌های گرد است. گوشواره‌های بلند با اشکال هندسی ناموزون نیز می‌تواند گزینه مناسب برای صورت‌های گرد باشد. استفاده از گوشواره‌های کوچک مانند گوشواره‌های میخی، گوشواره‌های توپی شکل و گرد برای صور‌ت‌های گرد اصلاً مناسب نیست، گوشواره‌های حلقه‌ای گرد نیز برای چنین صورت‌هایی توصیه نمی‌شود.


  836ec99f3452bf07c370b31c4db3d5eb.

  547600e227ad29d00f8091e41953cd4a.


  گوشواره مناسب برای صورت‌های کشیده

  گوشواره‌های میخی و گوشواره‌های دکمه‌ای برای صورت‌های کشیده گزینه مناسبی است زیرا توجه را از کشیدگی صورت دور می‌کند. گوشواره‌های گرد نیز معمولاً جلوه خوبی به صورت‌های کشیده می‌دهد. اغلب از گوشواره‌های لوستر شکل برای صورت‌های کشیده استفاده می‌کنند البته به شرط اینکه عرض گوشواره از درازای آن بیشتر باشد. گوشواره‌های بلند چند لایه‌ای نیز می‌تواند برای صورت‌های کشیده مناسب باشد.


  گوشواره مناسب برای صورت‌های قلبی

  این نوع صورت‌ها بالای صورت پهن و پایین آن نازک است. به این دلیل، مناسب‌ترین گوشواره، گوشواره‌ای است که در بالا نازک و در پایین پهن باشد مانند گوشواره‌های مثلثی معکوس یا گوشواره‌های اشکی. گوشواره‌های حلقه‌ای گرد معمولاً برای اینگونه صورت‌ها مناسب نیستند اما گوشواره‌های بیضی شکل می‌تواند خوب باشد.


  گوشواره مناسب برای صورت‌های لوزی

  اگر هدف شما این است که چانه‌تان کمی عریض‌تر دیده شود باید از شکل‌های این گوشواره‌ها انتخاب کنید: گوشواره‌های کوتاه و عریض گوشواره‌های اشکی کوچک و گلابی شکل گوشواره‌های مثلثی شکل گوشواره‌های بیضی شکل گوشواره‌های میخی


  گوشواره‌های مناسب برای صورت‌های مربعی

  در صورت‌های مربعی شکل که خط چانه بزرگی دارند، گوشواره‌هایی مناسب است که توجه را از چانه دور کند، مانند گوشواره دایره‌ای شکل. در این صورت‌ها نباید از گوشواره‌های مربعی شکل در هر سایز و اندازه‌ای استفاده کنید.

  088db631ee40d1c4e1336869ff189739.


  گوشواره‌های مناسب برای صورت‌های مستطیلی

  در صورت‌های مستطیلی انتخاب گوشواره‌هایی که عرض‌شان بیشتر از طول آنهاست و یا گوشواره‌های گرد، از انتخاب گوشواره‌هایی با زاویه اشکی، حلقه‌ای و گوشواره‌هایی بیضی با لبه‌های منحنی بهتر است. توجه داشته باشید که اگر صورت مستطیلی شکل و موهای بلندی دارید گوشواره اشکی نباید از چانه‌تان بلند‌تر یا عریض‌تر باشد.


  گوشواره‌های مناسب برای صورت‌های مثلثی

  برای این فرم صورت‌ها بهترین انتخاب گوشواره‌های گرد است. گوشواره‌هایی که زوایای مشخص مثل مثلث، مربع و لوزی دارند انتخاب مناسبی نخواهند بود.


  مدآنلاین