1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اعتراض دفتر هاشمی به مستند صراط

شروع موضوع توسط Admin ‏Feb 4, 2012 در انجمن اخبار سیاسی

 1. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,953
  74,070
  [​IMG]
  در پی پخش اولین بخش از برنامه صراط در بخش های مختلف خبری سیما، دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی با ارسال نامه ای به معاون سیاسی این سازمان، به بخشی از این برنامه اعتراض کرد.
  روزنامه مردم سالاری:در این نامه خطاب به مجید آخوندی آمده است:

  در بخش اول برنامه سیاسی صراط که در واحد مرکزی خبر ساخته شده است و در تاریخ 18/1/90 در بخش های مختلف خبری پخش شد، در قسمتی از آن با استناد به مصاحبه معاون پارلمانی آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت با یک روزنامه مبنی بر پیشنهاد تمدید دوره ریاست جمهوری ایشان، از آن به عنوان تلا ش برای انحراف در قانون اساسی یاد شده و این گونه القا» می شود که شخص آیت الله هاشمی رفسنجانی با این پیشنهاد موافق بوده که البته از آن جلوگیری شده است!

  اگر از میان تحولا ت فراوان تاریخ پرفراز و نشیب انقلا ب اسلا می این موضوع برای سازندگان این برنامه جلب توجه خاص کرده است، بعید است از چشم آنان این مهم دورمانده باشد که در مطبوعات همان زمان، آیت الله هاشمی رفسنجانی در موضع گیری صریح، ضمن مخالفت علنی با این پیشنهاد تاکید کردند: «مگر در مملکت قحط الرجال است که چنین موضوعات خلا ف قانون اساسی مطرح می شود» و شدیدا با آن و پیشنهاددهندگان مخالفت کردند.

  این که چرا سازندگان این برنامه، فقط به پخش موضوع پیشنهاد اشاره و از انعکاس مخالفت شخص ایشان با آن اغماض کرده اند، جای تامل و تعجب دارد!

  به هر حال جهت جبران و جلوگیری از تحریف تاریخ انقلا ب اسلا می مراتب ایفاد می گردد. این چندمین باری است که رسانه ملی بخش های مختلف تاریخ انقلا ب را به صورت گزینشی انتخاب می کند و به نوعی مخاطب را تحت القای خود قرار می دهد.