• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اسپانیا بودجه بخش رفاه عمومی را کاهش می دهد

ارسال ها
2,465
لایک ها
2,196
#1
اسپانیا بودجه بخش رفاه عمومی را کاهش می دهد

نرخ بیکاری بالای اسپانیا موجب شده تا فشار های مالی و اقتصادی بر خانوارهای اسپانیایی روز به روز افزایش یابد . بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها مهمترین مساله برای رای دهندگان اسپانیایی مسائل و مشکلات اقتصادی است . حدود 5 میلیون بیکار در اسپانیا وجود دارد که تعداد زیادی از آنها را جوانان تشکیل می دهد . بیش از 30 درصد بیکاران اسپانیایی بیش از دو سال است که دنبال کار هستند .
دولت اسپانیا در ماه اوت 2011 پرداخت بیمه بیکاری به بیکاران را شش ماه دیگر تمدید کرد ولی میزان پرداخت بیمه بیکاری در اسپانیا بیشتر از 400 یورو در ماه نیست . دولت اسپانیا با کسری بودجه سنگین قادر نیست 1.5 میلیون جستجوی شغل را تحت پوشش قرار دهد و کاهش بودجه بخش رفاه اجتماعی نیز به این مشکلات دامن خواهد زد .
بر اساس این گزارش بیش از 1.4 میلیون خانوار اسپانیایی وجود دارد که هیچ یک از اعضای خانواده شان کار نمی کنند . کاهش بودجه بخش رفاه عمومی تاثیر منفی زیادی بر بودجه مدارس اسپانیا خواهد داشت . مناطق مستقل و خود مختار اسپانیا 88 درصد هزینه های خود را تامین می کنند . دولت مادرید در سال 2009 میلادی حدود 5 درصد تولید ناخالص داخلی را به بخش آموزش اختصاص داده است .
معلمان بخش دولتی اسپانیا به شدت مخالف کاهش هزینه بودجه این بخش هستند . بیشترین نگرانی در این بخش مربوط به حوزه بهداشت و سلامت در اسپانیا است . بودجه بخش بهداشت و درمان حدود 9 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد . بخش بهداشت و سلامت اسپانیا هم اکنون با کسری بودجه 15 تا 20 میلیارد یورویی روبرو است .
 
بالا