1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

از پلاک مخدوش تا امر به معروف!

شروع موضوع توسط azetrom_92 ‏Jan 1, 2014 در انجمن مذهبی

1. سوار موتورم بودم دیدم یکی کنار خیابون ایستاده و یه کلاه کاسکت تو دستشه. سوارش کردم. فهمیدم که پلیس موتورشو خوابونده.
    گفتم چه جوری گیر افتادی؟
    گفت نامردا ترافیک مصنوعی راه انداخته بودن. از دستِ کفی زیاد در رفتم ولی این مدلشو ندیده بودم!
    - مگه مدارک نداشتی؟
    - چرا، ولی پلاکم مخدوش بود... شما همیشه با این موتور (تریل مشکی!) مسافر میزنی؟ کسی هم سوار میشه؟
    - آره. سوار میشن. بیشتر با این موتور گشت میزنیم.
    - گشت چی؟ نیرو انتظامی ای ؟
    - نه بسیجی ام. گشت امر به معروف.
    - نمیگم کار بدی میکنی ولی دیگه با این اوضاع امر به معروف جواب نمیده. میخوای به همه گیر بدی؟؟ نمیشه که! برای خودت دردسر درست میکنی.
    - اون موقع که پلاکتو مخدوش کردی، میتونستی ضمانت بدی 100% گیر پلیس نمیافتی؟
    - 100% که نمیشه قول داد... ولی چه ربطی داشت؟
    - آها! پس خودتم میدونستی که بالاخره یه روز گیر میفتی. ولی نکته اینجاست که پیش خودت گفتی "تا جایی که میتونم از دست پلیس و کفی در میرم!" جالب اینجاست که این همه پشت کار و تلاش میکنیم در راه خلاف! ولی حاظر نیستیم در راه ثواب و امر واجب دین انجام بدیم. تا حالا شده بگی "تا جایی که بتونم امر به معروف میکنم" ...
    به قول امام خمینی "ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه" به هر حال ما مخلص شما و همه این مردمیم!
    - من نوکرتم

موقع پیاده شدن گفت "تا حالا اینجوری به قضیه (امر به معروف) نگاه نکرده بودم"
    میخواست پول بده که گفتم مهمون ما باش!
    شمارشو داد تا هر موقع رفتیم گشت بهش زنگ بزنم!

دید شما به امر معروف چطوریه؟

36ee2f3e293ab97331f82bcf5512ba36.

دختری آسمونی، !!HISS!!، hossin و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. کسی نبود نظر بده؟

s.m.h.a از این پست تشکر کرده است.
  3. Merjhoi

Merjhoi خاص بودن افراد خاص رو افراد خاصی میفهمن...؛) عضو کادر مدیریت مدیر ارشد همراه انجمن

5,425
    12,240
    7,324
    امر به معروف...

stranger، Goln@r و s.m.h.a از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. من واقعا تحت تاثیر کامنت های بی شمارتون شدم! مرسی! اونم خیلی مرسی!

stranger از این پست تشکر کرده است.
  5. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    دید من : باید انجام بشه چون در هر صورت تو مملکت اسلامی هستیم... هیچ چیمون که آزاد نیست اینم روش

6. میشه چند مورد از چیزایی که آزادی شما رو سلب کرده بگید؟ البته آزادی که همراه با آزادگی باشه!

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  7. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    خب.... نه نمی تونم... چون از اون آدم های کوتاه فکر و سطحی بین هستم! من رو چه به این مفاهیم بلند بالای شما؟ آزادگی و آزادی...
    آزادی من رو هیچی سلب نکرده.... من آزاده آزادم! خبر جالب ترش می دونین چیه؟ هیچ حقی هم از من سلب نشده!
    همه چیز من نصف توئه! ! دیه ی من... بیمه ی من.... حق زندگی من! و عقل من! زنا ناقص العقل هستن... ببخشید گاهی اون قدر کوریم که این همه آزادی رو نمی بینیم..

8. اول از همه تیکه هایی که انداختین تشکر میکنم!
    در مورد اون شبهه ای که فرمودین (شبهه قدیمی تساوی حقوق زن و مرد) اگه بخوام خیلی خلاصه عرض کنم باید بگم لینک زیر رو حتما بخونین.

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

منتظر جوابتون هستم...