1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ازوکارهای لازم برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها باید فراهم شود

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  ولاوردی در رابطه با خبری مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه‌ها بیان داشت: خبری منتشر شد مبنی بر این‌که شورای امنیت کشور مصوب کرده است که زنان می‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند که این خبر تکذیب شد. برای ورزش والیبال سازوکاری در حال تعبیه است و در وزارت کشور جلساتی برگزار شده و مصوباتی هم بوده، اما هنوز ابلاغ نشده است.

  وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که نگاه شما این است که حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها می‌تواند نظم خاصی به ورزشگاه بدهد و شرایط خوبی را حاکم کند یا خیر؟، بیان داشت: نگاه من چنین بوده که منجر به تشکیل کمیته‌ای مشترک در وزارت ورزش شد و نماینده معاونت امور زنان هم در آن جلسات شرکت می‌کند. کمیته مشترک، آیین‌نامه جامعی را تدوین کرده و پیشنهاد داده، اما هنوز نهایی نشده است. نگاه هم این‌گونه است که منجر به تشویق و توسعه ورزش و تلطیف محیط‌های ورزشی می‌شود، اما هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

  مولاوردی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چند درصد از زنان و دختران ایرانی مطالبه دارند که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند، اظهار داشت: این مسئله با نظرسنجی قابل دسترسی است، اما مطالبه‌ای در سطح جامعه است که باید مدیریت شود و سازوکارهای لازم را برای آن فراهم کنیم. این سازوکار باید طوری تعبیه شود که سبب نگرانی جامعه متدین ما نگردد و ملاحظات عرفی و شرعی نیز لحاظ شود. از سوی دیگر، ما نباید این مسئله را تبدیل به دغدغه نظام کنیم.