1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اخبار دنیای کتاب

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Feb 16, 2014 در انجمن سایر

 1. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  دو مجموعه‌ی شعر حسین سناپور منتشر شد

  حسین سناپور که یک رمان را در انتظار مجوز نشر دارد، دو مجموعه‌ی شعر منتشر کرد.

  این داستان‌نویس و شاعر درباره‌ی این دو مجموعه‌ی شعر به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این دو مجموعه با چند بار رفت و برگشت به ارشاد مجوز گرفتند و بعد از مدتی منتظر ماندن برای انجام کارهای چاپ، منتشر شدند.

  مجموعه‌ی شعر «آداب خداحافظی» در 91 صفحه با قیمت 5000 تومان در نشر زاوش منتشر شده است.

  همچنین مجموعه‌ی شعر دیگر او با نام «خانه‌ی این تابستان» در 132 صفحه با قیمت 6200 تومان در همین نشر به چاپ رسیده است.  سناپور درباره‌ی دیگر آثارش هم گفت: رمان «دود سفید» را در ارشاد دارم که در واقع این کتاب را رد کرده‌اند، اما من دو بار نامه نوشته‌ و درخواست کرده‌ام که اعمال نظر کنند، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام.
   
  stranger از این پست تشکر کرده است.
 2. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  «دوشنبه»ی آراز بارسقیان منتشر شد

  رمان «دوشنبه» نوشته‌ی آراز بارسقیان منتشر و روانه‌ی بازار نشر شد، او می‌گوید، نگارش این رمان را ادامه می‌دهد و می‌خواهد رمان‌هایی به نام همه‌ی روزهای هفته بنویسد.

  به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رمان «دوشنبه» در دو بخش طلوع و غروب نوشته شده است و ماجرای یک روز از زندگی پسر جوانی را روایت می‌کند؛ داستان از ساعت 7 صبح شروع می‌شود و تا ساعت 12 شب، در 17 ساعت ادامه پیدا می‌کند. ما در این روز با شخصیت و اتفاقاتی که برایش رخ می‌دهد، مواجه می‌شویم که بیش‌ترشان برخوردهای او با اعضای خانواده و یا آدم‌های دوروبرش است.


  بارسقیان با اشاره به این‌که این رمان ادامه‌ی رمان اول او، «یکشنبه»، است، گفت: این رمان ادامه‌ی رمان اول من است. کاراکتر و شخصیت‌ها و خانواده و دوستان همانی هستند که در کتاب قبلی بودند و شاید این‌جا شخصیت اصلی با آدم‌های جدیدی همراه شود.

  او افزود: من این رمان را براساس تمام رمان‌هایی نوشته‌ام که در یک روز می‌گذرند. در واقع می‌خواهم این رمان را به «شنبه» برسانم و به عنوان یک پروژه‌ی کاری که در 30 سال آینده می‌خواهم آن را بنویسم، تمام روزهای هفته نوشته می‌شود و کاراکتر همین کاراکتر است، اما شاید در رمان‌های بعدی بقیه‌ی شخصیت‌ها پررنگ و کم‌رنگ شوند.


  بارسقیان درباره‌ی این‌که شخصیت اصلی مانند خود نویسنده، ارمنی است، گفت: بیش‌تر از این‌که این رمان درباره‌ی زندگی یک خانواده یا شخص ارمنی باشد، زندگی ما آدم‌هاست و من سعی کرده‌ام خیلی عام برخورد کنم. دلیل این‌که شخصیت رمان «دوشنبه» ارمنی است، این است که او در رمان اول ارمنی بود و بنابراین شما با یک خانواده‌ی ارمنی سروکار دارید، ولی این ارمنی بودن در این رمان اهمیتی ندارد.

  او درباره‌ی شباهت‌هایی که شخصیت اصلی با خود او دارد، گفت: این پروژه‌ی روزهای هفته برای من یک جور پروژه‌ی شخصی است. نمی‌گویم اتوبیوگرافی است، زیرا غالب این کار رمان است و رمان خط قرمزهای خودش را دارد، اما کسانی که رمان اول را خوانده بودند، می‌گفتند، چقدر این شخصیت به تو نزدیک است. در رمان دوم هم من از المان‌هایی که در اطرافم هستند و برایم آشنا هستند، استفاده کرده‌ام، اما اگرچه شاید این شخصیت به من شبیه باشد، ولی در واقع شبیه من نیست و من نیستم.

  او درباره‌ی تم اصلی این رمان نیز گفت: تم این رمان، درگیری شخصیت با محیط اطرافش است که هر چه به پایان رمان می‌رسیم، این درگیری بیش‌تر می‌شود. تم تنهایی در رمان «یکشنبه» بیش‌تر دیده می‌شد. اما تم این کار بیش‌تر انتخاب‌هایی است که ما در زندگی انجام می‌دهیم. این پسر جوان کار ندارد، با خانواده‌اش زندگی می‌کند، زن ندارد و فکر می‌کند اگر این‌ها را داشته باشد، دیگر تنها نیست. اما با ازدواج و کار ممکن است خیلی چیزها را از دست بدهد. این رمان درباره‌ی انتخاب‌های شخصی است که ما کدام شرایط را در زندگی‌مان می‌خواهیم داشته باشیم و درباره‌ی زندگی در جامعه‌ای است که اکنون در آن زندگی می‌کنیم و شاید صداقت در آن از بین رفته باشد.


  بارسقیان درباره‌ی کارهای آینده‌اش هم گفت: اکنون روی رمان دیگری کار می‌کنم که بخشی از آن جلو رفته است و می‌خواهم آن را به پایان برسانم.

  رمان «دوشنبه» در 177 صفحه با شمارگان 1200 نسخه و قیمت 8800 تومان در نشر زاوش منتشر شده است.
   
  stranger از این پست تشکر کرده است.