1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

احسنت به این غیرت!

شروع موضوع توسط *امين* ‏Jun 2, 2013 در انجمن درد دل

1. *امين*

*امين* *امین*

8,446
    23,155
    1,128
    شیخ بهاء الدین عاملی در یکی از کتاب های خود می نویسد : روزی زنی نزد قاضی شکایت کرد که پانصد مثقال طلا از شوهرم طلب دارم و او به من نمی دهد . قاضی شوهر را احضار کرد و او طلب خود را انکار نمود یا فراموش کرده بود . قاضی از زن پرسید : آیا بر گفته ی خود شاهدی داری ؟ زن گفت :آری ، آن دو مرد شاهدند .
    قاضی از گواهان پرسید : گواهی دهید زنی که مقابل شماست پانصد مثقال ار شوهرش که این مرد است طلب دارد و او نپرداخته است .گواهان گفتند : سزاست این زن نقاب مقابل صورت خود را عقب بزند تا ما لحظه ای وی را درست بشناسیم که او همان زن است ، تا آنگاه گواهی دهیم
    .

چون این زن سخن را شنید بر خود لرزید و شوهرش فریاد برآورد شما چه گفتید ؟ برای پانصد مثقال طلا ، همسر من چهره اش را به شما نشان دهد ؟! هرگز! من پانصد مثقال خواهم داد و رضایت نمی دهم که چهره ی همسرم در حضور دو مرد بیگانه نمایان شود . چون زن آن جوانمردی و غیرت را از شوهر خود مشاهده کرد از شکایت خود چشم پوشید و آن مبلغ را به شوهر بخشید
    چه خوب بود آن مرد باغیرت ، امروز جامعه ی ما را هم می دید که زنان نه برای پانصد مثقال طلا و نه حتی یک مثقال نقره ، چگونه رخ و ساق به همگان نشان می دهند و شوهران و پدران و برادرانشان نیز هم عقیده ی آنهایند و در کنارشان به رفتار آنان مباهات می کنند !

نظر شما چیه؟!!!

موضوعات مشابه

❥ℳĀΣĐξĤ❥، Seyed Mahdi، narges.m و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. *امين*

*امين* *امین*

8,446
    23,155
    1,128
    قابل دونستید نظر بدید

3. BahAr_b

BahAr_b

855
    4,973
    808
    به نظر من غیرت خوبه ولی نه تا اونجایی که موجب اذیت بشه.غیرت یعنی نذاری هیچ ازاری به کسی که دوسش داری حتی از طرف خودت برسه.ممنون تاپیک خوبی بود.;-)

❥ℳĀΣĐξĤ❥ و ا مین از این پست تشکر کرده اند.
  4. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    ببین اونقدر حالما بد کردی که این موقع شب سیگارما روشن کنم:(

کجاست اون غیرت؟؟؟؟
    طرف تو یه سایت پیشنهاد سکس ضربدری میده بعدم ادعاش میشه شوهرشه یا زنشه...
    باورتون میشه من تب کردم اینا خوندم؟شنیده بودم اما نه اینقدر علنی یا عکس بدن زنشا بزاره بگه نظر بدید!!!
    داریم کدوم سمت میریم؟؟؟؟؟
    مردا چی شد غیرتتون؟؟؟؟؟

❥ℳĀΣĐξĤ❥ و bahar77 از این پست تشکر کرده اند.
  5. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    البته جامعه ما هم عرفش این نیست اما بحث غیرته...
    دوستان فک نکنند هر زنی پوشیه نداشت مرده بی غیرته باید نسبت به زمان نگاه کرد...واقعا کاش غیرت برا مردا برگرده و حیا برا زنان!!

❥ℳĀΣĐξĤ❥، ا مین و bahar77 از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Seyed Mahdi

Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

1,868
    5,929
    1,311
    غیرت؟؟؟؟؟؟؟
    چی کلمه ی غریبی توی جامعه ی امروز!!!!
    غیرت؟؟؟
    حضرت عباس هم غیرت داشت...
    حضرت عباس برای اینکه کسی جای پای زینب رو نمبینه پشت سره حضرت راه میرفت و جای پاشونو پاک میکرد...

ا مین از این پست تشکر کرده است.
  7. من در یه جامعه ای بزرگ شدم که واقعا غیرتش بی حده
    پس خاهشا برادران عزیز غیرتتون رو با کتک زدن :cry: به خواهراتون نفهمانید غیرت رو فقط مردا ندارن! پس خواهشا یکم ملاحظه کنید من رو این غیرت بیجا چه زجر ها کشیده ام:222:پس به جا باشد
    اوناییکه اصن غیرت ندارن آدم نیسن
    چون اگه توجه کرده باشین خروس هم غیرت داره پس از خروس کمتر نباشین !!!!!!!!
    گوشت خوک هم به خاطر همین مسئله که براش فرقی نداره با کی جفت گیری کند حرام است
    پس شان انسانیت را زیر پا نگزارید !

8. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    به نظر من زن باید خودش غیرت داشته باشه و خودشو عرضه نکنه اون حجابی که از روی ترس از برادر یا پدر و شوهر اشه به درد لای جرز هم نمی خوره
    ولی در مورد مردا باید بگم غیرت زمانی قشنگه که زن و اذیت نکنه یعنی یه جور حس حمایت شدن از طرف مرد رو به زن بده نه این که زن حس کنه زندانیه
    باید طبق دستورات یه نفر دیگه زندگی کنه
    به نظر من معنی واقعی غیرت همون حمایت از زنه
    حمایت تنها چیزیه که یه زن یا دختر از مردش می خواد