1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

احساس ترس و خجالت از شب زفاف

شروع موضوع توسط barfi ‏Oct 24, 2017 در انجمن مسائل زناشویی

1. barfi

barfi ♡ ftmh ♡ همراه انجمن

22,450
    61,059
    61,290
    سلام

من کمتر از یه هفته دیگه برای عروسیم مونده. خودم 19 ساله و همسرم 25 ساله هستند. راستش من دو تا احساس دارم که دارن دیونم میکنن.

از اول عقد تا الان بودند ولی الان هر چقدر به عروسی نزدیک میشیم بیشتر و بیشتر میشن.

1- احساس ترس خیلی زیاد از درد شب زفاف.

واقعا دیگه نمیدونم چکار کنم که به آرامش برسم. آیا درد زیادی خواهم داشت؟ در ضمن من و شوهر هیچ رابطه ی تا حالا نداشتیم. منظورم معاشقه و .. فقط در حد بوسیدن!

2- احساس خجالت.

تا حدی که حتی فقط اگه بفکرم خطور میکنه که قراره اون کارو با شوهرم انجام بدم. از خجالت آب میشم! و فکرمو عوض میکنم. من نمیدونم با این خجالت چکار کنم. من تو عمرم با هیچ پسری ارتباط نداشتم و همیشه سرم تو لاک خودم بوده. حتی موقعی که شوهرم منو میبوسه، اینقدر قلبم تند تند میزنه که نزدیک از سینم بزنه بیرون. دیگه چه برسه به اینکه شب زفاف پیشش لخت بشم. وای.

خواهش میکنم بهم بگید چکار کنم این خجالت بره؟ آیا شرایط همه ی دخترا که ازدواج کردن، مثل من بوده؟!

فکر میکنم کامنتای خود مردم بهترین راهنمایی باشه :smile: اونارو میزارم .

البته احساس ترس شما کاملا طبیعی هستش . بالاخره می خواید قدم در مسیری بذارید که آشنایی چندانی با اون ندارید . آینده ی مبهم یا نتیجه ی نامعلوم علت خیلی از ترس های ماست . اگه ما در مورد یک موضوع اطلاعات کسب کنیم ، ترس ما هم در اون مورد کاهش پیدا می کنه .

Admin از این پست تشکر کرده است.
  2. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    من که هنوز قسمت نشده،ولی خواهرم دقیقا مثل شما بود. این خجالت و حیای شما طبیعیه چون تا الان ارتباطی با جنس مخالف نداشتین. به مرور زمان طبیعی میشه.

3. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    عزیزم نگران نباش چون رابطتون محدود بوده الان هنوز خجالت می کشی ...نگران دردشم نباش چون اگه شوهرت خوب تحریکت کنه دردی احساس نمی کنی اگه هم احساس کنی در حد یه امپولیه ک میزنی.و در مورد خجالتتم ناراحت نباش ب مرور زمان حل می شه خود اقا داماد خوب بلدن چطوری شما رو توی راه بیارن :smile:
    خوشبخت بشین:smile:

4. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    اوخی عزیزم نترس چیزی نیست که،من خودم وقتی مجرد بودم فکرمیکردم چطوری بایدجلوهمسرم برهنه بشم!!!فکرش بهم استرس وارد میکرد ولی نمیدونم چطورشدحدود2هفته بعد از عقدمون شوهرم کاملا منوبرهنه دید،خب این حیارومنم قبل از معاشقه داشتم خصوصا که اصلا اهل حتی نگاه به نامحرم نبودم و نیستم چه برسه به دوستی و ...،برا شمام به خاطر همینه اگه یکی دوبارمعاشقه داشته باشی برهنه شدن برات راحت میشه نگران نباش فقط آرامشتو حفظ کن و با همسرت همراهی کن،انشالله خوشبخت بشی شیرینی عشق بازی رو با این توهمات به هم نریز بذار دفعات اول خاطرات خوشی براتون بمونه،برای مجردا هم دعاکن که انشالله خوشبخت بشن و برای ما متاهل ها هم دعا کن که خدازودتر مشکلاتمون رو رفع کنه

5. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    بهترین شب زندگیت رو با یه ترس بی اساس خراب نکن عزیزم من یه خانم متاهلم باید بهت بگم اصلا درد نداره واگه خوب تحریک بشی میتونی یه شب فراموش نشدنی داشته باشی.من نمی فهمم خجالت معنی نداره . .

6. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    دوران نامزدی و عقد بهترین فرصت برای نزدیک شدن دلها و ایجاد صمیمیت قلبی ست . حالا زمان مناسب برای برقراری این صمیمیت بسته به افراد، متفاوته: از چندروز تا چند ماه... به نظر میاد شما نیاز به زمان بیشتری برای اینکار دارید... شما میتونید این مدت زمان رو برای خودتون ایجاد کنید... با همسرتون صحبت کنید و نزدیکی رو تا چند روز بعد از عروسی عقب بیاندازید... البته لازمه که همین امروز وضعیت رو کامل برای ایشون تشریح کنید و بتونید ایشونو با خودتون همراه کنید...
    موفق باشید

7. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    سلام خانوم!
    تبریک میگم. انشاله خوشبخت بشین.
    اصلا خودتو نترسون. اگه شوهرت خوب تحریکت کنه، دردشو خیلی کم احساس میکنی. فقط زمانیو بعنوان شب زفاف در نظر بگیرین که دوتاتون کاملا استراحت کرده باشین و بدنتون امادگیشو داشته باشه. اصلا خجالت نداره، همسرته، منم قبل عقد که به اینکه بخام پیش همسرم بدون حجاب باشم فکر میکردم خجالت میکشیدم، این طبیعیه و یه دلیلشم اینه که در دوران عقد معاشقه نداشتین و خجالتتون نریخته.
    انشاله بهتون خوش بگذره و از حلالترین لذت خدا خیلی لذت ببرین.

8. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    هیچ اجباری نیست که همون شب اول که استرس و خستگی شدید هست
    برید سراغ مواردی مثل معاشقه!

خجالت طبیعیه و رفع میشه

اما امیدوارم داماد عقده ای بازی در نیاره

9. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    نترس.منم همسن تو بودم ازدواج کردم.قبلش خیلی استرس داشتم اما وقتی هر دو تون تحریک بشین دیگه ترس و خجالتت میریزه.نمیگم اصلا درد نداره ولی دردش کمه حداکثر تا فردا پس فرداش خوب میشی...

10. barfi

22,450
    61,059
    61,290
    منم این ترس و استرس ها رو داشتم خصوصا که پرده مو ترمیم کرده بودم شدت استرسم خیلی زیادتر از شما بود..خیلی ام درد داشت دروغ چرا.. اما هرچی بود گذشت..یه شبه دیگه میگذره..بعدش راحت میشی.خوشبخت باشید