1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

اتمام قیمت‌گذاری دارو/ داروهای ایرانی ۴۰ و خارجی ۹۰ درصد گران شدند

شروع موضوع توسط حاجی 7 خط ‏Jun 30, 2013 در انجمن اخبار اجتماعی

 1. حاجی 7 خط

  حاجی 7 خط منتظرکدوم خوشی بمونم...دنیامگه چی داشته رو نکرده

  4,725
  16,118
  773
  شمس علی رضا زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،افزود:‌قیمت‌گذاری جدید داروها بر اساس درخواست شرکتهای دارویی در سازمان غذا و دارو با ارائه مدارک و اسناد مربوط به درخواست افزایش قیمت آنها بررسی و انجام می‌شود.
  وی ادامه داد: در سال جاری قیمت گذاری‌حدود2200 داروی تولید داخل از مجموع 3 هزار دارو انجام شده و با توجه به اینکه قیمت گذاری بقیه داروهای تولید داخل قبلاً انجام شده بود اکنون دیگر درخواستی برای افزایش قیمت داروهای تولید داخل نداریم و طی یکماه گذشته هر درخواستی که ارائه شده ظرف 48 ساعت در کمیسیون قیمت گذاری دارو در مورد آن تصمیم گیری شده است.
  وی گفت: اکنون کار قیمت گذاری داروهای تولید داخل تمام شده است و به طور متوسط داروهای تولید داخل بین 35 تا 40 درصد رشد قیمت داشته‌اند، کمترین رشد قیمت داروهای داخلی حدود 19 درصد و بیشترین آن حدود 75درصد افزایش قیمت داشته است.
  معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو افزود: قیمت گذاری داروهای وارداتی هم تمام شده و به طور متوسط قیمت داروهای خارجی نیز در سال جاری حدود 90 درصد بیشتر شده است.
  وی گفت: علت افزایش قیمت دارو، افزایش قیمت ارز برای واردات مواد موثره داروهای تولید داخل است که تا حدی بر قیمت تمام شده آنها تأثیر می‌گذارد اما در مورد داروهای خارجی افزایش دوبرابری قیمت ارز از ارز مرجع به ارز مبادلاتی به صورت مستقیم بر قیمت تمام شده دارو تأثیر می ‌ذارد به همین علت شاهد افزایش قیمت حدود 2 برابری این داروها هستیم