1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

آژانس امنیت اطلاعات آلمان کدام مرورگر را به آلمانی‌ها توصیه کرد؟

شروع موضوع توسط Acontius ‏Feb 6, 2012 در انجمن هک و امنیت

1. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    "آژانس امنیت اطلاعات آلمان" به کاربران این کشور توصیه کرد از مرورگر "گوگل‌کروم" استفاده کنند.

این برای اولین‌بار در اتحادیه اروپاست که یک کشور از مردمش می‌خواهد که تنها از یک مرورگر خاص استفاده نمایند. بیشتر کابران کامپیوتر در آلمان با سیستم عامل "ویندوز سون" کار می‌کنند.

در این توصیه از کاربران آلمانی خواسته‌شده است که کروم را به عنوان مرورگر پیش فرض کامپیوتر خود انتخاب نمایند.

این تصمیم‌گیری، برخلاف توافق بین مایکروسافت و کمیسیون اروپا، در دو سال پیش است که در آن بر استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر در تمام نسخه‌های آن تاکیدشده بود.

در آخرین توصیه‌ها که با عنوان "بهترین شیوه‌های امنیتی" منتشر شده است، اداره‌ای با عنوان "دفتر فدرال امنیت اطلاعات" به راهنمایی کاربران در زمینه مسائل امنیتی می‌پردازد. در جدیدترین این توصیه‌ها مرورگر گوگل کروم را به کاربران ویندوز در آلمان پیشنهاد کرده است.

از ویژگی‌هایی که کروم را از سایر مرورگرها متمایز می‌کند، نداشتن حفره‌های امنیتی و همچنین قابلیت بروز رسانی خودکار در آن است.

در قسمتی از این پیشنهاد آمده است:

امروزه مرورگرها جزء اصلی استفاده از هر سرویس آنلاین اینترنت محسوب می‌شوند و به همین دلیل است که مهم‌ترین نقش را در حملات اینترنتی ایفا می‌کنند. بنابراین، در صورت امکان، شما باید یک مرورگر با تکنولوژی "سند باکس" استفاده کنید.

در حال حاضر تنها مرورگر گوگل کروم به طور مداوم به پیاده سازی این حفاظت دست زده است. در مقایسه با سایر مرورگرها، تعدادی این ویژگی را ندارند یا ضعیف‌ترند.

با استفاده از گوگل کروم، علاوه بر به مکانیسم‌هایی که اشاره شد، شما می‌توانید به میزان قابل توجهی خطر موفقیت یک حمله اینترنتی را کاهش دهید.

البته ویژگی قابلیت بروز رسانی خودکار گوگل کروم به همان اندازه مثبت است.

در کنار توصیه در مورد مرورگرها این اداره لیستی از توصیه‌های خود را منتشر کرده است که در آن به انتخاب فروم‌های مورد استفاده نیز هشدار داده شده است. از کاربران خواسته شده از فرومی که استفاده می‌کنند، حتما باید اطمینان داشته باشند که مسائل امنیتی را رعایت می‌کند.

آنتی ویروس‌های پیشنهادی شامل مایکروسافت سکیورتی (Microsoft Security Essentials )، آویرا (Avira ) و اوست (avast ) رایگان است.

در ادامه این توصیه‌ها آمده است که فایروال "ویندوز سون" در جهت دفع‌ نفوذ کافی خواهد بود. و البته، یادآوری تکراری این نکته که سیستم عامل خود را به روز نگه دارید.

nama و Admin از این پست تشکر کرده اند.
  2. vandad

vandad

1,533
    1,871
    347
    ایولا
    من موزیلا و نود کار میکنم

3. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    دادا خودکشی نکن ......... فقط بیت دفندر و کروم ..... البته که این روزا چون یارانه ندادن مجبوریم از نود و کروم استفاده کنیم ...:confused:

4. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,509
    24,610
    62,730
    منم کروم استفاده میکنم

حرف نداره

5. vandad

vandad

1,533
    1,871
    347
    من به شخصه به امنیت کروم اصلا اعتقادی ندارم و همچنین امنیت موزیلاهایی که جدیدا هم زود به زود عرضه میشن​
    کلا الان فکر میکنم شرکت ها به اطلاعات ماها دسترسی دراند...​
    که امکانش هم هست...نه اینکه توی تحریمم هستیم.

Admin از این پست تشکر کرده است.
  6. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,509
    24,610
    62,730
    حالا تا یجای باهات موافقم

چون تازگیا لو رفت که گوگل اطلاعات کاربرا حتی سرچ ها و صفحاتی که باز میکنن رو نگه میداره تا یه اطلاعات کاملی از کاربرا داشته باشه

کروم هم که....باید به امنیتش شک کرد ولی درکل منکه ازش راضیم
    فایرفاکس رو سون جواب نمیده. زیاد هنگ میکنه

7. nama

nama

1,808
    2,576
    354