1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

آموزش گرامر انگلیسی به زبان فارسی

شروع موضوع توسط H@M!N ‏Dec 30, 2013 در انجمن رشته های هنر و زبان

1. H@M!N

H@M!N

577
    915
    244
    1. to be در زمان گذشته

همانطورکه می دانیم am, is در زمان گذشته به was و are به were تبدیل می شود.

He us here bnow
      او الان اینجاست (حال)
      He was here yesterday
      او دیروز اینجا بود (گذشته)
      در صورتیکه افعال to be بعد از یک فعل کمکی قرار بگیرند چه زمان جمله حال باشد و چه گذشته این افعال به be تبدیل می شوند.

I can be there on time
      من می توانم به موقع آنجا باشم
      I could be there on time
      من می توانستم به موقع آنجا باشم
      و چنانچه افعال to be بعد از یک فعل اصلی قرار بگیرند، چه گذشته و چه حال به to be تبدیل می شوند.

I want to be with you
      من می خواهم با شما باشم
      I wanted to be with youمن می خواستم با شما باشم

2. H@M!N

H@M!N

577
    915
    244
    قانون تطابق زمانها
    Sequence of tence
    (قابل توجه دوستان عزیز که این مبحث یکی از مهمترین قسمت های گرامر زبان و یکی از پر اشتباه ترین آنهاست. پس حتما توصیه می کنم که متن را بخوانید و سعی کنید همیشه در نوشتار و صحبت رعایت کنید [​IMG]
    با تشکر)

هر گاه در انگلیسی دو یا چند جمله به دنبال یکدیگر داشته باشیم، طبق قانون تطابق زمانها در صورتی که فعل اول جمله به زمان گذشته تبدیل شود، افعال جمله های بعدی نیز به زمان گذشته خودشان تبدیل می شوند.

I know that you come
    I knew that you came
    می دانم که تو می آیی

می دانستم که تو می آییI'm sure that she can do it
    I was sure that she could do it
    مطمئن هستم که او می تواند آن کار را انجام دهد.

مطمئن بودم که او می تواند آن کار را انجام دهد.
    I know that you are working
    I knew that you were working
    می دانم که داری کار می کنی

می دانستم که داری کار می کنی
    با توجه به معانی جمله های فوق متوجه می شویم که در فارسی قانون تطابق زمانها وجود ندارد.

توجه:
    در صورتی که جمله دوم بیانگر یک واقعیت طبیعی باشد، قانون تطابق زمانها در مورد آن کاربرد ندارد و همانطوری که می دانیم اینگونه جمله ها را به صورت حال ساده بیان می کنیم.

I know that the earth is round
    I knew that the earth is round
    می دانم که زمین گرد است

می دانستم که زمین گرد است
    I am sure that the earth orbits around the sun
    I was sure that the earth orbits around the sunمطمئن هستم که زمین به دور خورشید می چرخد.
    مطمئن بودم که زمین به دور خورشید می چرخد.

3. H@M!N

H@M!N

577
    915
    244
    Participle Clauses يا عبارات وصفي.
    شما در جملات با استفاده از اين عبارات كه نوع ING دار فعل ها هستند به نوعي در مورد شخصي يا مساله اي اطلاهات بيشتري به مخاطبتون ميدهيد.(در واقع بعد از اين كلمه)

به مثال توجه فرماييد:
    Who is that boy sitting outside the house ?

همونطور كه ملاحظه ميكنيد در اين مثال بعد از كلمه ي sitting اطلاعاتي در مورد boy داده شده كه مخاطب متوجه بشه كه شخص صحبت كننده در مورد كدام پسر صحبت ميكنه...

مثال 2 :
    I Don't Know the man standing over there

در اين مثال هم شخص صحبت كننده با استفاده از standing در مورد مرد مورد نظرش به مخاطب اطلاعات ميده ...

نكته ي پاياني: اين عبارات يا Participle Clauses اغلب همون ساختاري رو دارند كه Relative Clauses يا عبارات وصل كننده( كه شامل كلمات Who,That,Which,Whom ... هستند) دارند.

مثال:
    Do you know the man getting (=Who's getting) out of the blue car?

4. H@M!N

H@M!N

577
    915
    244
    یه مطلب بسيار كوتاه اما كاربردي...

It's Time + clause
    دوستان ما از اين ساختار در مواردي استفاده ميكنيم كه فكر ميكنيم كاري بايد زود انجام شود يا ... كاري رو شخصي بايد زود انجام بده ... به مثال توجه فرماييد:

1:
    It's Time we left= We should leave now

2:
    It's time you got haircut=You should get your hair cut

نكته: در مثال هاي بعدي به زمان فعل توجه فرماييد.ما از زمان هاي ماضي زماني استفاده ميكنيم(با ساختار It's time) كه بخواهيم يك حالت فرضي رو بيان كنيم( كه ممكن است درست يا اشتباه باشد).در حقيقت زماني كه آنچنان در مورد واقعه اي در گذشته مطمئن نيستيم ...

مثال:
    It's time he started looking for a job.

It's time the government spent some money on education