1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

بنیانگذار و رئیس سبک ذکافونگ ، نویسنده و پژوهشگر .
در غربت غریبانه، با افکار به بن بست رسیده، در محلات ناشناس، با اهداف تهی اما نگران، بی خبر از حال و فردا ، با دنیایی از مشکلات خویشتنداری کردن یک هنر است.
رنگ
رنگ پس زمینه
تصویر پس زمینه
رنگ قاب
نوع فونت
اندازه فونت
 1. رهروان راه عشق

  صدای واحسینا ، واحسرتا بر جان همگان آتش افکنده بود . از پیر و جوان گرفته تا دختر و پسر، مرد و زن و کودک همه جمع شده بودند و نغمه مظلوم حسین را سر می دادند . سنگ بلا ، همانند مشعل خورشید به جسم و جانم رخنه کرده و نایی برای نفس کشیدن را نیز از من ربوده بود . در همین حین همچو پرستوی مهاجر پر کشیدم تا با صدای این جماعت همراه شوم از این هیاهو فهمیدم که اول محرم است شاید بر دل خسته من نوری از خورشید عالم تاب بتابد و جانی تازه به روح و روانم ببخشد. می دانستم که نام حسین بر دلهای خسته و غمناک امیدی تازه می دهد . آخر همه ساله در این برهه از زمان تمام کائنات دور هم جمع می شوند تا با اندیشه حسین(ع) آشنا گردند . رهروان راه عشق باید از غم و اندوه دنیا فاصله بگیرند کفردین را بسوزانند تا بتوانند رهرو راه حسین شوند چرا که اگر دوست بی خدا باشد دشمن انسان می گردد . من از زمانیکه خود را شناختم با فرهنگ حسین آمیخته شدم . اشکهایم نثار راهش باد که برای مبارزه با فساد و زورگویی و استکبار برخاست. اشکهایم نثارش باد که نگذاشت تا حقی پایمال گردد و خود برخاست تا علیه ظلم و ستم به مبارزه برخیزد تا جان عزیزش را به عرش اعلی ببرند چرا که جای آنها بر روی این زمین گرفتار در خون و آدم کشی نیست.

  8.
  Mah$a از این پست تشکر کرده است.
 2. [​IMG] ورود به عالم عشق یعنی نزدیک شدن به جنون دیوانگی است.

  پیوست ها:

  ʍԹɧՏԹ و alireza1377 از این پست تشکر کرده اند.
 3. [​IMG] گلهایی که زیر برفکهای یخی باز می شوند، شکوفاتر از گلهایی است که زیر آفتاب باز می شود. 7df338f502.
 4. واقعیت زندگی...

  در حاشیه های زندگی که آکنده از غم و اندوه و سردرگمی است، خاطرات تلخ و شیرین جایگاهی ندارد. نداشتن امیدی به حال و آینده ، سختی و لختی زندگی را ورانداز نمی تواند بکند. خیال واهی به کار نمی آید. سبک سیاستمداران عالم عمر طبیعی را بر انسانها تنگتر نموده اند . شخصیت انسانی را زیر سوال برده اند . بعضی ها را بی نهایت غنی کرده اند . بعضی اندیشمندان و روشنفکران را در فقر و انزوا قرار داده اند تا به اهداف شومشان فائق آیند و جامعه را به هرج و مرج بکشانند تا شاید با این تفکرات فاصله طبقاتی را ایجاد نمایند که یکی قادر نباشد تا سوار دوچرخه ای گردد و آن دیگری سوار بر ماشین میلیاردی شود ، ناموس دزد باشد و فرهنگ روسپیگری را در جامعه بگستراند . آیا انصاف است در حکومت الهی یتیمی به تکه نانی محتاج باشد و دیگری ادای فخرفروشان ، ادای اشراف را در بیآورد در حالیکه بیچاره ها نمی دانند دزدی و چپاول و غارت هم اندازه ای دارد . روزی به دام خدای باریتعالی گرفتار می شوند که خلاصی از آن سخت و دشوار خواهد بود. باید حساب هر آنچه را که بر داشته و نداشته اند ، هر آنچه که به یغما برده اند را پس بدهند . 0_612208001321544716_jazzaab_ir.
 5. و...

  می گویند چه باید کرد؟ من، چه جوابی می توانم برای مخاطبین خود داشته باشم؟ وقتی خود را در سردرگمی فاحشی می بینم ، وقتی کنج خانه را ترجیح می دهم به هر جای دنیا، با این افکار به بن بست رسیده چه کاری می توانم برای خود و دیگران انجام دهم؟ دیگر رمقی بر جان و تنم نمانده ، برای نفس کشیدن، برای نوشتن، برای خواستن، برای اینکه ادامه حیات بدهم، دیگر پند و اندرز هم بر من تاثیری ندارد. شادی و سرور کردن به چه بهائی؟ خوب بودن و خوب زندگی کردن برای چه؟ برای چه من باید متضمن باشم؟ اختیاراتم را از دست داده ام ، من از زندگی بیزارم، گریزانم از این زندگی، آنرا به لقایش بخشیدم نمی خواهم بیش از این در آن گرفتار گردم. نمی خواهم تا بیش از این مرا آزار و اذیت نماید، بیش از این مال و منالی که از دزدی و چپاول و غارت بدست آورده اند را به رخ من نکشند ، نمی خواهم تا به من فخر بفروشند. . نمی خواهم تا نداری مرا به رخ من بکشند. من توانگر نیستم اما در زیر سایه خدای یکتا محتاج دیگران هم نیستم. با کلبه حقیرانه خویش روزم را سپری می کنم . اما هر چه من خود را در انزوا قرار می دهم باز اقوام شیطان دست از سر من بر نمی دارند. مرا بحال خود وا نمی گذارند، منِ خسته دل ، ناتوان گشته ام اما نفس می کشم . نفسم خدایی است اگر نفرین کنم سنگ به سنگ بند نمی شود. زیرا تمام وجودم را در راه خدا به اخلاص گذاشته ام و از مبارزه با شیطان دریغ نورزیده ام. ___4_____20111106_1404032043.
  MILAD TABRIZ از این پست تشکر کرده است.
 6. در حاشیه

  برای حکایت زندگی خویش دیوارهای بتنی را در سر راه خود دیده ام . به آسانی آنچه خواسته ام بود را بدست نیآورده ام. منظورم بدست آوردن مال و منال نیست . اندوخته من تجربه تلخ و شیرین است برای معنا کردن زندگی.

  ما انسانها زیستن را ترکیبی از زندگی می نامیم و از بودن خویش بی خبر . در پی چرایی پدیدار شدن زندگی نیستیم . دوست داریم بی دردسر عمرمان سپری گردد . در حاشیه می مانیم . خطر نمی کنیم. خیلی راحت می گوییم ، به ما چه؟ از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنیم . براستی زندگی را به سخره گرفته ایم. چرا که معنای زیستن و بودن را به فراموشی سپرده ایم . همین عامل ، موجب سردرگمی و سرگشتگی ما انسانها در جهان کنونی شده است و این سبب عدم امنیت و آسایش انسانها بر روی کره خاکی گشته است . چون که از حریم الهی بدور گشته و هر کسی ساز خود را بنوا در می آورد. th3.
  MILAD TABRIZ از این پست تشکر کرده است.
 7. از خداوند منان می طلبم در این سال جدید و فرخنده از کلیه بلاهای اسمانی و زمینی بدور بوده و همچون کوه در مقابل دشواریها و سختیها استوار و پایدار بمانیم. سال نو را پیشاپیش برای همه دوستان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.[ 0_934193001322580194_jazzaab_ir.
 8. چالش رزمی

  مقبول است در هنرهای رزمی عینا به اصل تمرینات بپردازند زیرا هنرجو با تمرینات مکرر گام به گام به درون سبک پیش می رود . علاوه بر شناخت محتویات به فلسفه آن نیز آگاهی می یابد . حین کسب اطلاعات موجب پیشرفت اخلاقی و جسمانی نیز می شود . زیرا از تکنیکهای قراردادی و مسابقه ای خارج می شود و بر غرور و تکبر فائق می اید . چرا که بعضی از هنرجویان ما در مسابقات کشوری و یا جهانی امکان دارد که با یک یا دو نفر مبارزه نمایند و حتی با اختلاف یک امتیاز قهرمان گردد و عنوان قهرمانی جهانی را به یدک بکشد و اینگونه به خود القا نماید که من قوی هستم . باور بفرمائید چنین نیست این چیزی را که اینک می نگارم به عینه در جنگ تن به تن تجربه کرده ام و به این نتیجه رسیده ام که در میدان نبرد به تنهایی نه دست و نه پا و به تنهایی قوی بودن و در گیر شدن کافی نمی باشد . چنین بر می اید که در رزمگاه یعنی میدان نبرد علاوه بر ملزومات جنگی فاکتورهایی را باید یک رزمیکار داشته باشد که عبارتند از: اراده ، روحیه سلحشوری، آمادگی جسمانی، اعتقاد و ایمان، خودباوری، استفاده از آموزه هایی که تکنیکهای کلیدی و رموز سبکها بشمار می آیند. 025.
 9. با سلام لطفا از وبلاگ من به ادرس zekafung-ir.blogfa.com و وبسایت من zekafung.ir باز دید بفرمائید.با تشکر
  sargoli از این پست تشکر کرده است.
 10. عالم من چه می رود اینکه دگر نمی شود سوخته دل کجا روم کار دگر نمی شود

  یادی اگر مرا کنی دل سوخته را چه می شود فردا اگر روز شود پس فردا را چه می شود شهروز1 - Copy.