1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

رنگ
رنگ پس زمینه
تصویر پس زمینه
رنگ قاب
نوع فونت
اندازه فونت
 1. جنتی.

  آیت الله جنتی اصلا در این تصویر حضور ندارند! شخصی که دست فرح را می بوسد نخعی نام دارد و دو روحانی سمت چپ عکس نیز برادران بوکا هستند.
  تصویر مربوط به سال 55 و اوج فعالیت ها و مبارزات سیاسى آیت الله جنتى است. شخص مبارزی چون ایشان با سوابق دستگیری و تبعید، چگونه حاضر به دست بوسى دشمنان خود است؟!
  تصویر مربوط به افتتاحیه آرامگاه مادر بزرگ فرح پهلوی در لاهیجان می باشد

  آیت الله جنتی.
  meshkat1371 از این پست تشکر کرده است.
 2. بین الحرمین.
  فدایی رهبر از این پست تشکر کرده است.
 3. ﻫﻤﻪ ﺍﺣﺰﺍﺏ ﺩﺭ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ
  این جمله شرطی نیز دارد که نویسنده با شیطنت آن را حذف نموده است :

  احزاب آزادند که مخالفت با ما یا با هر چیزی بکنند, مادامی که اقداماتشان مضر به کشور نباشد."
  صحیفه نور ج22 ص 173

  ﻣﺎﺭﮐﺴﯿﺴﺘﻬﺎ ﺩﺭ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﻫﺴﺘﻨد

  ادامه جمله :
  "... زیرا ما اطمینان داریم که اسلام دربردارنده پاسخ به نیازهای مردم است. ایمان و اعتقاد ما قادر است که با ایدئولوژی آنها مقابله کند.
  ... هرکس آزاد است که اظهار عقیده کند و برای توطئه کردن آزاد نیست..."
  صحیفه نور, ج3 ص371
  * همانگونه که مارکسیستها در 3 سال اول انقلاب در ابراز عقیده خود آزاد بودند اما پس از اخلال در امنیت و حرکتهای مسلحانه با آنان برخورد شد

  ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﻮﻥ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﮐﻨﻨﺪ

  این مطلب نقل قول ایشان از دشمنان و حکومت شاه است نه از طرف خودشان
  صحیفه نور ج2 ص161
  صحیفه نور, ج13 ص347
  فدایی رهبر از این پست تشکر کرده است.
 4. ﺍﻣﺎﻡ ﺧﻤﯿﻨﯽ : ﺁﺏ ﻭ ﺑﺮﻕ ﻣﺠﺎﻧﯽ ﻣﯿﺸﻮﺩ
  وعده مجانى بودن آب و برق توسط دولت موقت داده شد و حضرت امام آن را اصلاح فرمودند، در لینک زیر جملات قبل و بعد رابمدت دو دقیقه گوش بدهید)

  برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید  1. این سخنرانی در 11 اسفندماه سال 57 در قم ایراد شده و نه در 12 بهمن 57 و در بهشت زهرا!
  2. اولین بار که از آب و برق مجانی در ایران سخن گفته شد توسط سخنگوی دولت بازرگان ، عباس امیر انتظام بود !
  3. حضرت امام (ره) جهت اصلاح وعده دولت ، سخنرانی می کنند تا مردم انقلاب را صرفا در بهبود معیشت نبینند و آرمانهای انقلاب در آباد کردن دنیا و مخصوصا آخرتشان را بهتر درک نمایند .
  4. تاکید ایشان در ارائه این خدمات به اقشار محروم جامعه و نه تمامی اقشار بوده است.
  فدایی رهبر از این پست تشکر کرده است.
 5. قوانین دین را خداوند بر مبنای مصالح و مفاسد و نیازهای بشر تعیین نموده و برای پاسخگویی صحیح به این غریزه طبیعی و رشد وکمال فرد ، ازدواج دائم را مشخص نموده و ازدواج موقت نیز "تنها" در مواردی که معذوریتهایی برای فرد وجود دارد توصیه شده است .

  ازدواج موقت با فحشا و زنا تفاوت اساسی دارد، از جمله:

  * برخلاف زنا در ازدواج موقت امکان آمیزش جنسی دسته جمعی ، گم شدن نسل و ... نیست.
  * برخلاف زنا در ازدواج موقت اگر فرزندی متولد شود ،حلال زاده است و ارث می برد و...
  * برخلاف زنا در ازدواج موقت زن و مرد شرعا تا زمان اتمام مدت عقد ، محرمند و تکالیفی نسبت بهم دارند.
  * برخلاف زنا که طرفین به هیچ حدی پایبند نیستند ، در ازدواج موقت، صیغه عقد بین زن و مرد خوانده می شود و متعهد می شوند كه نسبت به حقوق هم وفادار باشند .
  * ازدواج موقت در بعضی از موارد ، زمینه ازدواج دائم می شود ، اما معمولا یک مرد حاضر نیست با زنی که زنا کرده است، پیمان وفاداری ببندد و بر عکس
  فدایی رهبر از این پست تشکر کرده است.
 6. این سوال را به صورت كلی نمی توان طرح كرد كه چرا ارث زن نصف مرد است!
  زیرا در مواردی ارث زن و مرد مساوی و در موارد دیگر ارث زن از مرد بیشتر استدر
  سه فرض مطرح است كه معمولاً یك فرض آن ذكر می شود و از دو فرض دیگر غفلت می شود
  ۱ - در مواردی زن و مرد همتا و مساوی ارث می برند، مانند صورتی كه میت (فرزند) پدر و مادر داشته باشد كه هر كدام به طور یكسان یك ششم ارث می برند و سهم پدر به عنوان مرد بودن بیش از سهم مادر نیست.
  ۲ - در مواردی زن كمتر از مرد ارث می برد، مانند دختر كه كمتر از پسر ارث می برد.
  ۳ - در مواردی سهم زن بیش از سهم مرد می باشد، مانند موردی كه میت غیر از پدر و دختر، وارث دیگری نداشته باشد كه در این جا پدر یك ششم می برد و دختر بیش از آن . یا مانند موردی كه میت دارای نوه باشد و فرزندان او در زمان حیات وی مرده باشند كه در این جا نوه پسری سهم پسر را می برد و نوه دختری سهم دختر را، یعنی اگر نوه پسری دختر باشد و نوه دختری پسر باشد، دختر دو برابر پسر ارث می برد.
  فدایی رهبر از این پست تشکر کرده است.
 7. ابتدا اینکه اتهام تجاوز و انجام این عمل توسط آزمایشات منتفی اعلام شده و در حال حاضر اتهام درخصوص "دعوت" می باشد
  اگر فرض را بر این قرار دهیم که چنین جرمی انجام پذیرفته است. آیا می توان به صرف اینکه چنین عملی از یک قاری صورت پذیرفته تمام قاریان محترم و کلاس های قرآن را به زیر سوال برد؟

  مگر بارها و بارها شاهد درخواست، اغفال بلکه اجبار دختران دانشجو از طرف اساتید برای دادن نمره، نبوده و نیستیم؟ آیا کسی گفت که چرا فرزندانتان را به دانشگاه می فرستید؟

  یا مگر ، عمل شنیع یک پزشک با یک بیمار در اتاق عمل منعکس نگردید؟ مگر نبود دکتر پوستی که برای برطرف کردن جوش های صورت دختران جوان نسخه ارزای جنسی را می پیچید و خودش اولین گزینه بود...؟ آیا همه فریاد برآوردند که دیگر زنانتان را به اتاق عمل نفرستید؟

  بله همجنس بازی در ایران ممنوع است اما معنای همجنس بازی و سو استفاده از کودکان ممتفاوت است و در همه جای دنیا محکوم است و کاملا مجزا از مساله هم جنس بازی در جامعه غرب مورد نکوهش قرار گرفته است

  مگر یزید و معاویه و یا اصحاب جمل و یا نهروانیان حافظان و قاریان قرآن نبودند؟ مهم عمل به قرآن است.
  آیا قرائت صرف یک کتاب یعنی تاثیر آن بر شخصیت یک فرد؟ مگر اینهمه در جامعه علیه مواد مخدر و انجام جرم های مختلف اطلاع رسانی نمی شود، پس باید گفت چرا عده ای باز هم جرم مرتکب می شوند ؟ و آن را به حساب عدم درستی هشدارها و قوانین دانست؟

  مگر قرآن ، دادگاه است که به قرآن واگذار نمایند؟ چرا در زمان پیامبر مردم به ایشان رجوع می کردند؟ آنها که همگی قرآن در خانه هایشان داشتند؟
  فدایی رهبر و ×امیرمحمد × از این پست تشکر کرده اند.
 8. صادق هدایت در یک خانواده اشرافی، كه در هر دو رژیم قاجار و پهلوی، صاحب مناصب بالای سیاسی بودند، بدنیا آمد.
  او دانش آموزی کندذهن بود که حتی نتوانست دیپلم متوسطه را بگیرد و وقتی به مدد نفوذ خانواده اش با رانت های حکومتی به خارج از کشور اعزام شد، پس از چند ماه از مدرسه اخراج شد.

  برخلاف تبلیغات رسانه ای، صادق هدایت یک نویسنده غیر حرفه ای بود که به دلایلی چند، انگلیسی ها او را به زور مشهور کردند.

  هدایت در دوران اولیه نویسندگی خود، فرد ناشناخته‌ای بوده اما انگلیسی ها افکار و آثار مخرب و ضدایرانی و ضداسلامی او را کشف می‌کنند و به یکباره رادیو بی.بی.سی به معرفی او و داستان‌هایش پرداخته و هدایت را شهره‌ی شهر می‌کند. نظر خود هدایت در این باره همه چیز را روشن می‌کند: «من که جلز ولز می‌کردم رمضانی معلوماتم را پشت شیشه دکانش بگذارد، یک شبه شدم نویسنده شهیر مشهور آفاق!» (آشنایی با صادق هدایت، ص 24)

  هدایت دارای 2 دوره زندگی است:
  1. او با توجه به جوّ ابتدایی دوران رضاخان، گرایش‌های وطن پرستانه‌ی غیر ارادی و ناسیونالیستی از خود نشان داده و در این زمان، آثارش مملو از توهین به اسلام و مقدسات اسلامی (رسول الله، اهلبیت و حتی فاطمه زهرا سلام الله علیها) و اسطوره سازی از ایران باستان است.

  2. اما او بعدها که از ایران خارج شد و تمدن غرب را دید، از ایران متنفر شد وپس از گرایش به انترناسیونالیسم، حتی از آن چیزی که دورانی آن قدر تبلیغش را می‌کرده، متنفر شد.

  جملات بسیار زیادی نیز در "توهین به ایران" و تنفر از فرهنگ عمومی مملکت و آداب و رسوم، ارزش‌ها و حتی خط و غذای ایرانی! از او وجود دارد که نشانگر شخصیت سخیف اوست.

  اينها عباراتي است كه هدايت وطن پرست و مردم دوست!!! درباره مردم كشورش بكار برده است: «می‌خواهم هفتاد سال سیاه چیز ننویسم. مرده شور ببرند! عقم می‌نشیند كه دست به قلم ببرم، به زبان این ر‌َج‍ّاله‌ها چیز بنویسم ... یك مشت بی‌شرف! ... یك خط هم نباید بماند ...»

  داستان‌هاي هدايت تقليدي ناقص و دست و پا شكسته از داستان‌هاي غربي است. مهمترین اثر هدایت به تعبیر بسیاری از منتقدان "بوف کور" است. کتابی منحط، سیاه و مملو از پوچی و بیهودگی که به گفته جلال آل احمد، در بسیاری از قسمت هایش رونویسی از "دفتر خاطرات" ریکله است. از طرفی سایه ی سنگین نویسنده امریکایی قرن نوزدهم واشنگتن آیرونیگ و اثرش یعنی "ماجرای دانشجوی آلمانی" یا "اورلیای" ژرارد دونورال بر "بوف کور" سیطره افکنده است.

  آثار صادق هدایت مملو از انفعال ، رخوت و وادادگی است.
  مهمترین ویژگی آثار او، "نیست انگاری" از ذات حق تعالی ست خدا در جهان بینی هدایت منشاء شر و خشم بر انسان است و آن را آفریده و سپس رها نموده است. در آثار او، خدایی حضور ندارد و شخصیت های آن مبتلا به یاس و واماندگی اند.

  تقریبا تمام کتابهای هدایت آمیخته با فحاشی و توهین های رکیک به خداوند، دین اسلام و ائمه اطهار است.

  عاقبت هم همین یاس و پوچی و بیهودگی به همراه تعارضات و تناقضات فکری در هدایت، سبب افسردگی و خودکشی وی شد. او بارها دست به خودکشی زد. اولین بار در جوانی به قصد خودکشی خود را به رود "سن" انداخت اما ماهیگیری نجاتش داد و هدایت بعداً شرح این واقعه را در داستان "زنده به گور" نوشت و آن را "یادداشت های یک دیوانه" نام نهاد. آخرین بار هم در 49 سالگی، در سال 1330 در پاریس، شیر گاز اتاقش را باز کرد و به حیات خود خاتمه داد. و جسدش ـ‌ بدون رعایت تشریفات اسلامی‌ـ در گورستان مسیحیان این شهر، به خاك سپرده شد.

  به راستی! چرا باید کسی را که درمان دردهایش "تریاک" باشد و آنقدر پوچ و بیهوده که خود هم ارزشی برای جان خودش قائل نباشد، را چنان برجسته سازی کنند که به عنوان سرمشق جوانان ما معرفی شود!!! و مهملاتش دهان به دهان بچرخد؟
  فدایی رهبر و ×امیرمحمد × از این پست تشکر کرده اند.
 9. در این قحطی که زن، خودش را می پرستد، "زن بودنش" را می پرستد، "زینب" چه گمشده غریبی است...

  همه عزیزانش را سر بریده اند، تکه تکه کرده اند ،همراهشان آورده اند، کودکان کاروانش را تازیانه زده اند وخودش را.
  طبق خط کشی ها الان باید غش کند، باید تا حد مرگ بی تابی کند، باید از ترس و غم بی کلام شده باشد

  اما او ایستاده است راست، در دربار یزید (جایی که نفس مردها می برد)
  و آهسته و بریده بریده نه، بلکه بلاغتی که تن تاریخ را می لرزاند فریاد می زند:

  «کد کیدک، واسع سعیک، ناصب جهدک، فو الله لا تمحوا ذکرنا و لا تمیت وحینا»
  هر حقه ای که می خواهی بزن، تمام سعیت را بکن، اما یقین داشته باش که نام ما را محو نمی کنی، آنکه محو و نابود می شود تو هستی.​

  علامت سئوال روبرویم ایستاده است: کدام اسیریم؟ ما یا زینب؟

  (محمد پرویزی)
  فدایی رهبر و اترو از این پست تشکر کرده اند.
 10. 1. این کلیپ صحت ندارد و نحوه صحبت و حرکات دانش آموزان و آموزشهای مکرر خانمی که پشت دوربین است، ساختگی بودن آن را ثابت می کند!

  2. آموزش و پرورش استان کرمان با تکذیب این ویدئو، تهیه آن را توسط فردی که دارای مشکل شخصی با مدیر مدرسه بوده، همراه با دادن وعده های عجیب به دانش آموزان اعلام کرد!

  3. شورای اسلامی روستا و والدین دانش آموزان نیز ساختگی بودن کلیپ را تایید کرده و بابت انتشار تصاویر فرزندانشان به شدت معترض هستند!

  4. مراجع ذی ربط در حال تحقیق در خصوص انگیزه های تهیه این فیلم هستند که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

  5. با توجه به شرایط اقتصادی شهرستان های جنوب کرمان، پرداخت هزینه های کمکی به مدرسه در این مناطق به هیچ عنوان کاربرد ندارد!
  liar، kimia@ و meshkat1371 از این ارسال تشکر کرده اند.