1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

چرایی زندگی امروزی...

منتشر شده توسط shahrooz afzalimogaddam در وبلاگ shahrooz afzalimogaddam. بازدید: 111

چرایی زندگی امروزی...

زندگی زمانی مؤثر و شیرین می شود که هویت انسانی در آن حاکمیت داشته باشد و فارغ از ناهنجاریهای اجتماعی ، بدور از تهاجمات اقتصادی باشد که قطعا نوعی درگیری و اشتباه فرضی است که موجب رفتارهای اثرگزار ، هنجارهای اجتماعی، عملیات روانی می شود. این رفتارهای روانی موجب القائات فریب انگیز و پراکندگی ذهنی را در پی خواهد داشت. انسان نوعی، مسئولیت هایی را که به او محول شده را به خوبی به سر منزل نمی رساند و کار را ناتمام رها می سازد چراکه اختیاری در جهت پیشرفت در سطح جامعه را ندارد و نمی تواند تفاوتهای پیشآمده را چون ندار و دارا تفکیک نماید. در اینصورت است که جابجایی بوجود می آید . انسان در معرض تهدید قرار می گیرد. استرس و اضطراب انسان امروزی را نامتعادل ساخته و او را مجبور می کند تا تراکنشی غیر از آن چه که هست از خود بروز نماید.

فضای زندگی در حالت طبیعی معنا و تفسیر نمی گردد . ما در قسمت میانی این زندگی قرار گزفته ایم که گاهی به چپ و گاهی به راست متمایل می گردیم. این خود عارضه ای را در بطن جامعه بوجود می آورد که ثبات را از بین برده و تعادل را از بر هم می زند و بصورت سیستماتیک تغییرات مرتبط با جامعه دست خوش انسان قرار می گیرد. این چنین جامعه ای که همیشه در معرض تهدید و ارعاب است قابل بررسی و نیازمند یک جراحی اساسی می باشد.

انسان واقعی شاد زیستن، چگونه بودن و چگونه مردن را بکلی از یاد برده است . اعتقادات و باورهای انسانی کم کم از بین رفته و از کلیات فاصله گرفته به جزئیات پایبند می گردد. چنانکه مستحضرید اگر گذرتان به بیمارستانهاو مطبهای شهرها بخورد آن مکانها را مملو از انسانهایی خواهید یافت که در انتظار ایستاده اند . چرا و به چه علت .....باید که علل آن را در جامعه امروزی جستجو کرد و بفکر درمان آن بر آمد. نگویی که نمی شود چراکه همه چیز شدنی است و غیر ممکنی در این جهان وجود ندارد . بشرط حمایت و داشتن جرات کافی.
AnDiYa TeH از این پست تشکر کرده است.
شما برای ارسال نظر باید وارد شوید