1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مقاومت

منتشر شده توسط .hamed.1228 در وبلاگ وبلاگ .hamed.1228. بازدید: 179

به گزارش مصاف، زینب بنگورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت جنسی در درگیری‌ها، پس از سفر تحقیقاتی خود به سوریه، عراق، ترکیه، لبنان و اردن با هدف جمع آوری اطلاعات درباره جرایم جنسی داعش در گفت و گو با سایت خبری «میدل ایست آی» (Middle East Eye) گفت این گروه تکفیری علیه زنان به ویژه علیه جامعه ایزدی جنایات هولناکی مرتکب شده است.

بنگورا گفت تکفیری‌ها پس از حمله به یک روستا دختران را برهنه کرده و پس از اطمینان از باکره بودن آن‌ها وارزیابی خصوصیات جسمانی‌شان آن‌ها را برای بردگی به مزایده می گذاشتند. وی افزود داعش سپس با انتخاب زیباترین دختران جوان آن‌ها را به مخفیگاههای خود در رقه اعزام می کند.

بنگورا خاطر نشان کرد در هنگام فروش این دختران که برهنه فروخته می‌شوند، چانه زنی‌هایی صورت می گیرد اما حق انتخاب اول با سرکردگان تکفیری هاست و پس از آن امرا و سر آخر ستیزه‌جویان رده پایین آن‌ها را انتخاب می کنند.

وی افزود هر خریدار سه یا چهار دختر را خریداری و چند ماه پیش خود نگاه می دارد و پس از آن که از آن‌ها خسته شد، این دختران را می‌فروشد.

این نماینده سازمان ملل گفت درروند این بررسی ها به موردی برخوردیم که در آن دختری 22 بار مورد خرید و فروش قرار گرفته بود و یکی از سرکردگان داعش بر روی دست وی نام خود را نوشته بود که نشان دهد این دختر تحت مالکیت اوست.

خشونت جنسی

وی افزود ما همچنین دریافتیم که تروریست‌های داعش خشونت جنسی نهادینه شده‌ای را دنبال می‌کنند و از آن به عنوان تاکتیکی تروریستی با هدف دستیابی به اولویت‌های استراتژیک مانند اعمال نظم و ترتیب، افزایش بودجه و سربازگیری استفاده می‌کنند.

بنگورا افزود به عنوان مثال ده‌ها هزار تروریست داعش امیدوارند پس از عضویت در این گروه تروریستی «ازدواج» کنند.

این فعال سیرالئونی افزود از آن جایی که برخی از دختران از روسری‌های خود برای حلقه آویز کردن خود (از بیم تعرض داعش) استفاده می‌کنند داعش در برخی از مناطق آن‌ها را از داشتن پوشش روسری منع کرده است .

بنگورا در جریان این مصاحبه همچنین ماجرای دختری را روایت کرد که پس از امتناع از عمل به خواسته‌های جنسی داعش زنده سوزانیده شده است.

تروریست‌های داعش سال گذشته میلادی در پی حمله به شهر عمدتا ایزدی نشین سنجار عراق، صدها زن و دختر را ربودند.

در پی حملات تروریست‌های داعش علیه زادگاه ایزدی‌ها در سال گذشته میلادی ده‌ها هزار نفر از جمله افراد سالخورده و کودکان آواره شدند.

تکفیری‌های داعش در حال حاضر کنترل بخش‌هایی از سوریه و عراق را در اختیار دارند. تروریست‌های داعش در حملات و پیشروی های خود در مناطق مختلف عراق، به جنایات هولناک و تهدید و ارعاب همه جوامع قومی و مذهبی اعم از سنی، شیعه، کرد و مسیحی پرداخته‌‌اند.

منبع: شفقنا
شما، +FARHAD+، حوری پری و 4 نفر دیگر از این پست تشکر کرده اید.
شما برای ارسال نظر باید وارد شوید