1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مقاومت

منتشر شده توسط .hamed.1228 در وبلاگ وبلاگ .hamed.1228. بازدید: 85

نظامیان رژیم اسرائیل با وجود همه تجهیزات الکترونی خود در ابتدا نتوانسته بودند ورود نیروهای جنبش حماس را تشخیص دهند و بعد از گذشت 20 دقیقه موفق به اینکار شدند.به گزارش مصاف، سایت اسرائیلی "واللا" گزارش جدیدی را منتشر کرد. این گزارش با تکیه بر اطلاعات نظامی، از امکان حملات شدید و متمرکز علیه نیروی دریایی رژیم اسرائیل در هرگونه نبردی سخن گفته است که ممکن است بار دیگر بین این رژیم و حزب الله لبنان روی دهد.

این گزارش به خلل امنیتی خطرناکی اشاره می کند که تحقیقات جدید چند روز پیش درخصوص عملیات "ساحل زیکیم" نشان داد.

این عملیات را نیروهای جنبش حماس در جریان جنگ اخیر رژیم اسرائیل علیه نوار غزه اجرا کردند. آنها از طریق دریا از نوار غزه به سواکل کیبوتس در مجاورت شهر عسقلان در فلسطین اشغالی نفوذ کردند.

این تحقیقات نشان داد که نظامیان رژیم اسرائیل با وجود همه تجهیزات الکترونی خود در ابتدا نتوانسته بودند ورود نیروهای جنبش حماس را تشخیص دهند و بعد از گذشت 20 دقیقه موفق به اینکار شدند. این نتایج با نوار ویدئویی که ارتش اسرائیل در آغاز عملیات در آن زمان منتشر کرد، مغایرت دارد. ارتش اسرائیل در این نوارویدئویی گفته بود که آنها به شهادت رساندن نیروهای حماس در زمان ورود آنها صورت گرفت اما بعد از مدتی، جنبش حماس نوار ویدئویی خود درباره این عملیات را منتشر کرد.

دراین گزارش آمده است: ارزیابی های اطلاعاتی اسرائیل نشان می دهد که اقدامات حماس در این عملیات، مانور کوچکی در مقایسه با آنچه که ممکن است حزب الله لبنان انجام دهد، می باشد. این همان حزب اللهی است که طرح های راهبردی برای حمله به نیروی دریایی اسرائیل تدوین کرده است. طرح هایی که در بردارنده حملات تا سواحل الخضیره و نتانیا است.

براساس ارزیابی های اطلاعاتی، حزب الله لبنان درحال ایجاد یک نیرو با سلاح هایی است که توانمندی و قدرت نیروی دریایی اسرائیل را تهدید می کند. حزب الله در این ارتباط چند سناریو از جمله غواص ها، استفاده از موتورسیکلت، قایق های مسابقه و پهپادها را در نظر گرفته است.

سایت اسرائیلی واللا در این گزارش براساس اطلاعات کارشناسان مدعی شده است: حزب الله لبنان کار آموزش برخی نیروهای خود را در سواحل بندر بیروت به دست مربیان ایرانی آغاز کرد و سپس آنها به علت محدودیت ها در بندر بیروت برای آموزش به سواحل ایران رفتند.

این سایت صهیونیستی به کشته شدن چهار نظامی رژیم اسرائیل سوار بر کشتی اشاره کرد که با یک موشک حزب الله در جنگ دوم لبنان از نوع C802 کشته شدند. این امر نشان می دهد که حزب الله در آن زمان از رادارهایی در ساحل با حمایت ایران استفاده کرد.

امیر بحبوط تحلیلگر و خبرنگار نظامی صهیونیستی که این گزارش سایت واللا را تهیه کرد، می گوید: به طور قطع حزب الله اقدامات غیرمنتظره دریایی انجام خواهد داد که محرمانه بودن و قدرت آن را تا لحظه وقوع نبرد محفوظ خواهد داشت".
شما، +FARHAD+، A£๏ภє و یک نفر دیگر از این پست تشکر کرده اید.
شما برای ارسال نظر باید وارد شوید